سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آموزش زوج‌های جوان اجباری می‌شود

بروز شده : ۵-٠٧-١٣٩٣, ١٨:١۵    نسخه چاپی    
این دوره تا پایان مهرماه شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت 15 تا 20 و 30 دقیقه برگزار خواهد شد، ضمن اینکه هزینه آن 50 هزار ریال است.
سرپرست گروه فرهنگی و تربیتی اداره کل ورزش و جوانان استان قم از اجباری شدن آموزش زوج‌های جوان خبر داد و گفت: پرداخت وام ازدواج منوط به ارائه گواهی حضور در این دوره آموزشی خواهد بود.

علی پارسانیا امروز در گفت‌وگو با فارس با گرامیداشت هفته ازدواج،‌ از آغاز اجرای طرح «زندگی پایدار» در قم خبر داد و گفت: این طرح یکی از مصوبات ستاد ساماندهی امور جوانان استان است که بر اساس آن آموزش زوج‌های جوان با نگاه تحکیم بنیان خانواده و ارتقای سطح آگاهی جوانان «اجباری» می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طرح «زندگی پایدار» در دو بخش از هفته ازدواج عملیاتی می‌شود، تصریح کرد: بخش نخست برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه زوج‌های جوان است که از پنجم مهرماه دریافت تسهیلات ازدواج منوط به ارائه گواهی این دوره‌های آموزشی خواهد بود.
سرپرست گروه فرهنگی و تربیتی اداره کل ورزش و جوانان استان قم با بیان اینکه چهارشنبه نهم مهرماه مراسم افتتاحیه این طرح را خواهیم داشت، ابراز کرد: از پنجم مهرماه زوج‌های جوانی که برای دریافت وام ازدواج مراجعه می‌کنند، باید گواهی دوره‌های آموزشی را نیز همراه داشته باشند.

وی یادآور شد: البته یکی از مدارکی که زوج‌های جوان برای دریافت وام ازدواج به بانک‌ها ارائه می‌کنند، گواهی دوره‌های آموزشی است و شروع این دوره‌ها از چهارشنبه نهم مهرماه در فرهنگسرای جوان خواهد بود.
پارسانیا افزود: این دوره‌ها شش ساعته است و زوج‌های جوان بلافاصله پس از حضور در دوره گواهی دریافت می‌کنند که بتوانند به بانک‌ها ارائه کنند.

گواهی دوره مانعی برای دریافت وام ازدواج نیست

وی با بیان اینکه این گواهی مانعی برای وام ازدواج نیست، ابراز داشت: همزمان که زوج‌های جوان برای تکمیل پرونده وام به بانک مراجعه می‌کنند، از طریق بانک به آن‌ها اطلاع‌رسانی لازم برای حضور در دوره‌های آموزشی انجام می‌شود.

سرپرست گروه فرهنگی و تربیتی اداره کل ورزش و جوانان استان قم ابراز کرد: این دوره تا پایان مهرماه شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت 15 تا 20 و 30 دقیقه برگزار خواهد شد، ضمن اینکه هزینه آن 50 هزار ریال است.
وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی اجباری ابتدای راه ما در این زمینه است، اظهار کرد: درصدد هستیم در طول 4 سال زوج‌های جوان در مباحث آموزشی پشتیبانی شوند و در دوره‌های تکمیلی به صورت داوطلبانه شرکت کنند.

پارسانیا معرفی مراکز مشاوره برتر و راه‌اندازی مرکز تخصصی مرکز مشاوره ازدواج را از دیگر برنامه‌های طرح زندگی پایدار عنوان کرد که به ‌طور رسمی از هفته ازدواج آغاز خواهد شد.
وی همچنین از راه‌اندازی سامانه رسیدگی به شکایات وام ازدواج خبر داد و گفت: اگر زوج‌های جوان شکایتی در زمینه دریافت وام داشته باشند، می‌توانند آن را در این سامانه که بر روی سایت اداره کل ورزش و جوانان است، ثبت کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٧-١٣٩٣, ١٨:١۵

   

پر مبحث ترین ها