سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایجاد قرارگاه فرهنگی پدافند در قم

بروز شده : ٧-٠٧-١٣٩٣, ٢١:۴۶    نسخه چاپی    
مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم با اشاره به ظرفیت‌های این استان ادامه داد: پیشنهاد ایجاد این قرارگاه در استان قم داده شده که تاکنون موافقت‌های اولیه اخذ شده اما هنوز جوانب این پیشنهاد در حال بررسی است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم از ارائه پیشنهاد ایجاد قرارگاه فرهنگی پدافند در این استان و اخذ موافقت‌های اولیه خبر داد.

مهدی متقیان در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان قم که امشب در تالار امام رضا(ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه مسئله پدافند محدود به حوزه‌های فرهنگی، زیستی و سایبری نمی‌شود، بیان کرد: برای پیشبرد فعالیت‌های پدافند غیرعامل دیدارهای مختلفی با علما و مراجع انجام شده است.
وی اضافه کرد: قرارگاه‌های زیستی،‌ پرتویی و سایبری زیر نظر پدافند غیرعامل کشور شکل گرفته و به توصیه‌ مراجع ایجاد قرارگاه فرهنگی پدافند غیرعامل نیز در دست اقدام است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم با اشاره به ظرفیت‌های این استان ادامه داد: پیشنهاد ایجاد این قرارگاه در استان قم داده شده که تاکنون موافقت‌های اولیه اخذ شده اما هنوز جوانب این پیشنهاد در حال بررسی است.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی و لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی از مصوبات جلسه کارشناسان پدافند غیرعامل استان قم بوده است گفت: دوره آموزش پدافند عمومی در طول 12 ساعت برای مدیران پایه،‌ میانی و عالی به صورت الزامی برگزار خواهد شد.

به گزارش فارس، متقیان خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی فعالیت‌های پدافند غیرعامل در دستگاه‌های اجرایی یکی از مدیران یا معاونان این دستگاه‌ها باید مسئولیت اجرایی کردن برنامه‌های پدافند را برعهده گیرند.
وی با اشاره به شاخص ارزیابی دستگاه‌های دولتی گفت: با دریافت مجوز از وزارت کشور رعایت موارد پدافند غیرعامل یکی از شاخص‌های ارزیابی دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی استان قم خواهد بود.

متقیان از سایت هسته‌ای فردو به عنوان نقطه‌ خطرپذیر استان قم یاد کرد و گفت: برای رعایت موارد پدافند غیرعامل در ارتباط با این سایت هسته‌ای افرادی از آتش‌نشانی، اورژانس و پزشک عمومی دوره تخصصی حفاظت انسان در برابر پرتوهای هسته‌ای را به مدت 20 ساعت خواهند گذراند.
مدیرکل پدافند غیرعامل استان قم در ادامه عنوان کرد: در هفته پدافند غیرعامل یا شش ماه دوم امسال پنج رزمایش در حوزه‌های مختلف برگزار خواهد شد.

وی تشکیل اتاق فکر رسانه‌ای پدافند غیرعامل استان قم با حضور رسانه‌ها و خبرگزاری‌های این استان را از دیگر اقدامات این دستگاه دانست و یادآور شد: مدیران استانی در زمینه‌های مختلف پدافند تخصص‌های لازم را به دست خواهند‌ آورد.
متقیان با اشاره به اینکه حجت‌الاسلام علی بنایی معاون سیاسی امنیتی استاندار قم به عنوان جانشین رئیس شورای پدافند غیرعامل این استان معرفی شده است، گفت: دبیری این ستاد به بنده سپرده شده است.

وی در ادامه بیان کرد: روز هشتم آبان‌ ماه با دستور رهبر انقلاب اسلامی به نام روز پدافند غیرعامل نامگذاری شده و سه تا 9 آبان ماه نیز به عنوان هفته پدافند غیرعامل انتخاب شده است.
متقیان حضور دشمن در عرصه جنگ مجازی را پرتوان دانست و تصریح کرد: هفته دفاع مقدس عامل بود و هفته بعد از آن پدافند غیرعامل و وظیفه امروز ما ایستادگی در برابر تهاجمات فرهنگی دشمن است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٧-١٣٩٣, ٢١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها