سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فعالیت گروه‌های کوهنوردی فاقد مجوز در قم غیرقانونی است

بروز شده : ٧-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:۵۶    نسخه چاپی    
در حال حاضر 7 گروه کوهنوردی مجوزدار در قم وجود دارند که تعداد آنها رو به افزایش است در حالی آمار واقعی گروه‌های کوهنوردی قم بیش از 25 گروه است.
رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی قم گفت: فعالیت گروه های کوهنوردی فاقد مجوز، غیرقانونی است و مردم باید در مورد شرکت در برنامه این گروه ها ، هوشیار باشند.

مهدی مصطفی‌لو در گفتگو با مهر اظهار داشت: ورزشی کوهنوردی ورزشی مفرح و مورد علاقه خانواده هاست اما با توجه به چالش‌هایی که در مورد فعالیت گروه های کوهنوردی وجود دارد، از گروه های کوهنوردی استان قم خواسته ایم که نسبت به اخذ مجوز از هیئت کوهنوردی استان قم اقدام کنند که تاکنون حدود 30 درصد این گروه ها اقدام به دریافت مجوز کرده‌اند.
وی گفت: فعالیت گروه‌های کوهنوردی فاقد مجوز، غیر قانونی است و خانواده‌ها در صورت علاقمندی به حضور در برنامه‌های کوهنوردی در فعالیت‌های مجوز دار زیر نظر هیئت کوهنوردی حضور پیدا کنند و عواقب حوادث ناشی از حضور در برنامه گروه‌های فاقد مجوز بر عهده هیئت کوهنوردی نیست.

رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی قم افزود: در حال حاضر 7 گروه کوهنوردی مجوزدار در قم وجود دارند که تعداد آنها رو به افزایش است در حالی آمار واقعی گروه‌های کوهنوردی قم بیش از 25 گروه است.
مصطفی لو درباره وضعیت باشگاه‌ها و گروه‌های کوهنوردی قم اظهار داشت: فعالیت های هیئت کوهنوردی استان قم محدود به رشته کوهنوردی نیست بلکه کوه پیمایی، غارنوردی، صخره نوردی، سنگ نوردی و یخ نوردی نیز زیر مجموعه این هیئت هستند و علاقمندان خاص خود را دارند.

وی عنوان داشت: رشته غارنوردی یکی از رشته‌های جذاب است که اطلاعات کمی راجع به آن وجود دارد اما غارنوردان قم در سطح کشور فعالیت قابل توجهی دارند و نزدیک به 20 ورزشکار غارنورد در استان قم فعالیت می کنند.
رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی قم در پایان خاطرنشان کرد: آمار غیر رسمی ما حاکی از وجود نزدیک به 1500 کوهنورد در سطوح مختلف در استان قم است اما آمار هیئت پزشکی ورزشی که نشان دهنده کوهنوردان سازمان یافته و دارای کارت بیمه فرداسیون پزشکی ورزشی است عددی در حدود 900 ورزشکار را نشان می دهد و این آمار تا پایان سال افزایش پیدا می‌کند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:۵۶

   

پر مبحث ترین ها