سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله امینی: جلوی افراطی گری در کشور گرفته شود

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: همه سلائق سیاسی حق اظهارنظر دارند ولی اظهارنظرها باید حساب شده و منطقی و به دور از جنجال و عینک سیاسی باشد.
امام جمعه قم با بیان اینکه باید جلوی افراطی گری در کشور گرفته شود، گفت: اظهارنظرهای گروه‌های سیاسی هم باید منطقی و به دور از جنجال آفرینی باشد.

آیت‌الله ابراهیم امینی ظهر پنجشنبه در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات با ابراز خرسندی از انتصاب حجت‌الاسلام نمازی به این سمت اظهار کرد: بنده از قدیم الایام با آقای دکتر روحانی رفاقت دارم و در مجمع تشخیص مصلحت نظام سالیانی است که با یکدیگر همکاری داریم و ایشان قصد خدمت به نظام و مردم را دارند و خدمت به رئیس جمهور نیز کم کردن مشکلات کشور توسط دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت کشور است.

وی تاکید کرد: وزارت کشور از مهم‌ترین وزارتخانه های دولت است که آبروی دولت و رئیس جمهور محسوب می‌شود و فعالیت‌های مسئولان این وزارتخانه باید در حد شأن وزارت کشور باشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به گستردگی حوزه کاری وزارت کشور اشاره کرد و با ذکر برخی از مسائل مهم کشور افزود: مسائل مهمی همچون معضل اعتیاد باید در کشور مورد توجه قرار گیرد و باید ابتدا دلایل گرایش به مواد مخدر با دقت بررسی و بعد با معضل اعتیاد مبارزه کرد.

دولت‌های گذشته به معضل اعتیاد توجه چندانی نداشتند

آیت‌الله امینی تصریح کرد: بنده در چندین خطبه نماز جمعه قم در این باره صحبت کردم ولی در دولت‌های گذشته فعالیت چشمگیری برای ریشه کن کردن معضل اعتیاد دیده نشده و در این دولت انتظار می‌رود به این معضل توجه بیشتری شود.

امام جمعه قم در توصیه‌ای به مشاور وزیر کشور گفت: تعامل با علما مسئله بسیار مهمی است که شما برای این کار اقدام کرده‌اید اما باید توجه داشته باشید که دیدارها و جلسات نباید حالت تشریفاتی داشته باشد.
به گزارش مهر، وی تاکید کرد: باید تلاش شود دیدار با افراد صاحب نظر و ایده‌پرداز بیشتر صورت گیرد تا این دیدارها مثمرثمر واقع شود.

اجازه افراطی گری به کسی داده نشود

آیت‌الله امینی در بخش پایانی سخنان خود به مسئله افراطی گری در کشور اشاره کرد و گفت: باید جلوی افراطی گری گروه‌های مختلف در کشور چه در سطح عموم جامعه و چه در سطح مجامع حوزوی و دانشگاهی گرفته شود و اجازه افراطی گری به کسی داده نشود.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: همه سلائق سیاسی حق اظهارنظر دارند ولی اظهارنظرها باید حساب شده و منطقی و به دور از جنجال و عینک سیاسی باشد.
در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات گزارشی از فعالیت‌های چندماهه این دفتر ارائه کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٧-١٣٩٣, ١٨:٠١

   

پر مبحث ترین ها