سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کلاه ایمنی رایگان به موتورسواران قمی اهدا می‌شود

عده‌ای از این افراد رانندگان تاکسی و اتوبوس هستند که از سوی سازمان‌های مربوط انتخاب شده‌اند و مابقی هم از شهروندان قمی هستند که کمترین برگ جریمه برایشان صادر شده است.
رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی استان قم گفت: در راستای فرهنگ‌سازی برای موتورسواران 400 کلاه ایمنی به شهروندان در هفته نیروی انتظامی اهدا می‌شود.

سید‌ کرم‌الله حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برنامه‌های پلیس راهور استان قم اظهار داشت: مرحله چهارم اعطای رایگان کلاه ایمنی به موتورسواران در هفته نیروی انتظامی در مسجد جمکران با اهدای 400 دستگاه کلاه ایمنی به طلاب پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به مراحل قبل اعطای کلاه ایمنی به اقشار مختلف مردم افزود: این طرح که در آن نهادهایی مانند شهرداری قم همکاری داشتند، موجب ارتقای فرهنگ ترافیکی میان موتورسواران و کاهش آمار تلفات تصادفات در موتورسواری شده است.

برگزاری مسابقه نمادین اتوموبیل‌رانی و موتورسیکلت‌رانی از ورزشگاه حیدریان تا یادگار امام(ره) از دیگر برنامه‌های پلیس راهور در هفته دفاع مقدس است که وی به آن اشاره کرد.

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی استان قم با اشاره به مواردی که در این مسابقه در نظر گرفته می‌شود عنوان داشت: مسائلی مانند استفاده از وسیله نقلیه ایمن و تجهیزات کامل در خودرو و موتورسیکلت‌ها در این مسابقه در نظر گرفته می‌شود. همچنین به کسانی که بهترین پیام ترافیکی را روی خودروی خود درج کنند، جوایزی اهدا می‌شود.

وی گفت: مراسم جشن مهر و دانش هم در یکی از مدارس راهنمایی استان قم برگزار می‌شود که در آن مدیرکل آموزش و پرورش و فرمانده نیروی انتظامی استان قم سخنرانی کرده و پیام سردار احمدی‌مقدم قرائت می‌شود.

حسینی به برگزاری مراسم تجلیل از شهروندان قانون‌مدار در هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: در این مراسم حدود 30 نفر از شهروندان به دلیل کارنامه خوب در قانون‌مداری ترافیکی تجلیل خواهند شد.

وی ادامه داد: عده‌ای از این افراد رانندگان تاکسی و اتوبوس هستند که از سوی سازمان‌های مربوط انتخاب شده‌اند و مابقی هم از شهروندان قمی هستند که کمترین برگ جریمه برایشان صادر شده است.

برگزاری همایش همیاران پلیس از دیگر برنامه‌های هفته نیروی انتظامی است که رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی استان قم به آن اشاره کرد. در این مراسم 300 دانش‌آموز ابتدایی استان قم که به عنوان همیار پلیس انتخاب شده‌اند، شرکت خواهند کرد.

حسینی ابراز داشت: تلاش می‌کنیم با استفاده از این فرصت‌ها پیام‌های ترافیکی را برای دانش‌آموزان با روش‌های جذاب‌ بازگو کرده و فرهنگ‌سازی را از سنین کودکی انجام دهیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٧-١٣٩٣, ٢١:٣٠

   

پر مبحث ترین ها