سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرهنگ قدمی خبر داد:

کلاهبرداران چدنی در قم دستگیر شدند

به گفته رئیس پلیس آگاهی استان قم این افراد که 6 و 4 فقره سابقه کیفری دارند قصد فروش حدود 21 تن بار چدن داشته که دستگیر شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان قم با اشاره به دستگیری دو کلاهبردار حرفه‌ای در استان قم، گفت: متهمان پس از شناسایی انبارهای ضایعات چدن با عناوین و مدارک جعلی، پس از خریداری آلیاژ چدن متواری می‌شدند.

سرهنگ مهدی قدمی اظهار داشت: در پی دریافت یک فقره نیابت قضایی از شهرستان نجف آباد اصفهان با موضوع توقیف اموال و دستگیری متهمان کلاهبرداری خرید و فروش بار چدن به ارزش 16 میلیون تومان، بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه با انجام تحقیقات گسترده، هر دو متهم که اهل یکی از استان‌های غربی و مرکزی کشور بودند شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته رئیس پلیس آگاهی استان قم این افراد که 6 و 4 فقره سابقه کیفری دارند قصد فروش حدود 21 تن بار چدن داشته که دستگیر شدند.

قدمی اضافه کرد: متهمان با جعل کارت ملی و ثبت نام خط تلفن همراه ضمن شناسایی انبارهای ضایعات چدن جهت خرید بار به متصدی انبار مراجعه و با معرفی خود با عناوین جعلی پس از بارگیری ضایعات جهت توزین بار به همراه راننده محل را ترک و بدون پرداخت وجه متواری و بار مربوطه را در استان‌های تهران و قم زیر قیمت به فروش می‌رساندند.

رئیس پلیس آگاهی قم با اشاره به شناسایی سه تن دیگر از شکات، گفت: کلاهبرداران پس از اعتراف به بزه انتسابی و انجام سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی و در ‌‌نهایت راهی زندان شدند.

هشدار پلیس فتا در خصوص آگهی‌های اینترنتی

رئیس پلیس فتا استان قم در خصوص کلاهبرداری به شیوه آگهی‌های اینترنتی هشدار داد.

سرهنگ حسن محمد رضایی گفت: سودجویان با سوء استفاده از اعتماد مردم با استفاده از آگهی‌های فروش موبایل اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان تصریح کرد: این مجرمان با درج آگهی‌هایی مبنی بر فروش تلفن همراه کارکرده از فرد قربانی تقاضای پرداخت وجه مورد نظر کرده و پرداخت این پول معمولاً به صورت الکترونیکی و از طریق دستگاه‌های عابر بانک و یا به وسیله پرداخت اینترنتی صورت می‌گیرد و فرد، مبلغ مورد نظر را کارت به کارت می‌کند.

وی گفت: در این شیوه فرد کلاهبردار به با تغییر زبان از فارسی به انگلیسی، رمز دوم فرد قربانی را تغییر داده و اقدام به برداشت وجه می‌کنند.

سرهنگ محمد رضایی اضافه کرد: در یکی دیگر از این روش‌ها کلاهبرداران از افرادی که در سایت‌های آگهی خریدگوشی پیغام خرید می‌گذارند با آن‌ها تماس گرفته و با اذعان به اینکه‌‌ همان گوشی را با قیمت ارزان‌تر می‌فروشند پس از ارائه اطلاعات جعلی و دریافت وجه از مالباخته یک جعبه خالی برای وی می‌فرستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٧-١٣٩٣, ١٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها