سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دولت و مجلس براي اجراي فرمايشات رهبري تلاش كنند/داعش تداوم‌ اسلام آمريكايي است

امروز پديده شوم تكفيري‌ها و داعشي‌ها تداوم همان اسلام انحرافي است كه امام عزيز ما نام آن را اسلام آمريكايي گذاشتند.
امام جمعه قم با اشاره به برگزاري جلسه مشترك بين هيئت دولت و نمايندگان مجلس از قواي مجريه و مقننه خواست براي اجرايي شدن فرمايشات مقام معظم رهبري تلاش كنند.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمد سعيدي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه قم كه در شبستان امام خميني(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد با اشاره به فرارسيدن ميلاد امام هادي(ع) اظهار كرد: آن حضرت در سن 8 سالگي به امامت رسيدند و مدت امامت ايشان 33 سال طول كشيد.
وي از فعاليت‌هاي مهم آن امام را آماده سازي شيعيان براي دوران غيبت ذكر كرد و گفت: آن امام بزرگوار در همين راستا دو مجموعه از مطالب پيرامون امام شناسي را تقديم شيعيان كردند تا شيعيان بر اساس آن شان و منزلت امام را بشناسند.

امام جمعه قم گفت: امام هادي(ع) از دوران حكومتشان تا به امروز دشمنان سرسخت و كينه توزي داشتند و تخريب مرقد ايشان و فرزندنشان يكي از اين كينه توزي‌هاست.
حجت‌الاسلام سعيدي تاكيد كرد: ايشان مفسر، مروج و مبلغ اسلام ناب بودند و از اسلام انحرافي كه دستگاه اموي ادامه مي‌داد تبري مي‌جست.

وي با بيان اينكه اين اسلام انحرافي امروز در قالب اسلام آمريكايي تجلي يافته، از حضرت امام خميني(ره) به عنوان بزرگ‌ترين افشاكننده اسلام آمريكايي نام برد و افزود: در مدرسه امام امت كه انقلاب اسلامي را بنيانگذاري كردند، بساط اسلام سفياني و مرواني و اسلام مناسك ميان تهي، اسلام در خدمت زر و زور و اسلام آلت دست قدرت‌ها و آفت جان ملت‌ها برچيده شده و اسلام محمدي يعني اسلام عقيده و جهاد، اسلام خصم ظالم و ستيزنده با فرعون‌ها و قارون‌ها، اسلام كوبنده جباران و برپاكننده حكومت مستضعفان سر بر كشيد.

انقلاب اسلامي زمينه‌ساز جايگزينی اسلام محمدي به جاي اسلام آمريكايي

رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان قم تصريح كرد: در انقلاب اسلامي، اسلام كتاب و سنت جايگزين اسلام خرافه، اسلام تعبد و تعقل جايگزين اسلام التقاط و جهالت، اسلام دنيا و آخرت جايگزين اسلام دنياپرستي، اسلام علم و معرفت جايگزين اسلام تحجر و غفلت، اسلام ديانت و سياست جايگزين اسلام بي‌تفاوتي و بي بند و باري، اسلام قيام و جهاد جايگزين اسلام بي‌حالي و افسردگي، اسلام نجات بخش محرومان جايگزين اسلام بازيچه دست قدرت‌ها و در نهايت اسلام ناب محمدي جايگزين اسلام آمريكايي شده است.

حجت‌الاسلام سعيدي اظهار كرد: اين اسلام بود كه بعد از رحلت پيامبر موجب خشم ظالمان و مستكبران شد و آنها در برابر اسلام ناب اسلام انحرافي را ايجاد كردند. اين اسلام انحرافي بود كه به خانه وحي حمله كردند، به امام حسن(ع) زهر دادند، سر قرآن خوان امام حسين(ع) را روي نيزه بردند، عقيله بني هاشم حضرت زينب(س) را به اسارت بردند و همه امامان ما را به زندان افكندند و به شهادت رساندند و تخريب قبور ائمه، سوزندان قرآن كريم نشانه ديگري از كينه توزي آنهاست.

داعش تداوم اسلام آمريكايي است

وي تاكيد كرد: امروز پديده شوم تكفيري‌ها و داعشي‌ها تداوم همان اسلام انحرافي است كه امام عزيز ما نام آن را اسلام آمريكايي گذاشتند.
حجت‌الاسلام سعيدي اضافه كرد: امروز طرفداران اسلام ناب محمدي مصمم هستند كه با رهبري حكميانه شاگرد مكتب ممتاز امامت و ولايت، مقام معظم رهبري، اسلام آمريكايي و اسلام حكام مرتجع منطقه را با همه اعوان و انصارش به زباله دان تاريخ بيفكنند.

امام جمعه قم ادامه داد: امروز اگر در بحرين، يمن، سوريه و عراق مشاهد مي‌كنيد آمريكا و برخي كشورهاي مرتجع خون مسلمانان را به زمين مي‌ريزند و اعتراضات مسالمت‌آميز مسلمانان را سركوب مي‌كنند و در سوريه منطقه پرواز ممنوع اعلام مي‌كنند و به اسم مبارزه با داعش از آسمان اين كشور، هدف‌هاي مشكوكي را پيگيري مي‌كنند، همه و همه زير سر آمريكا و اسرائيل است.

لزوم تلاش مجلس و دولت براي اجرايي شدن فرمايشات رهبري

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام سعيدي برگزاري جلسه مشترك بين هيئت دولت و مجلسيان را يكي از رويدادهاي مهم كشور برشمرد و گفت: ما از اين گونه جلسات استقبال مي‌كنيم چون اين جلسات براي تفاهم مجلس و دولت فرخنده است.

وي ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در ديدار با اعضاي هيئت دولت 15 توصيه مهم داشتند كه بايد بستر تحقق اين توصيه‌ها در جلسات مشترك بين مجلس و دولت فراهم شود.
امام جمعه قم در توصيه‌اي به مسئولان گفت: مسئولان نظام توان و ظرفيت توليد را بالا ببرند و جلوي واردات كالاهاي لوكس مثل ماشين‌هاي گران قيمت را بگيرند.

وي با بيان اينكه اقتصاد مقاومتي نبايد در شعار منحصر شود تاكيد كرد: ما از تثبيت نرخ ارز تشكر مي‌كنيم ولي در زمينه اشتغال و تورم مشكلات فراواني داريم و مردم از اين گونه جلسه‌ها توقع دارند مشكلاتشان حل شود.
حجت‌الاسلام سعيدي درباره مسكن مهر اظهار كرد: مسكن مهر پروژه‌اي است كه در حمايت از محرومان اجرايي شده و از دولت انتظار مي‌رود اين طرح را كامل كند و موانع تكميل آن را بردارد.

امام جمعه قم با اشاره به فرارسيدن هفته نيروي انتظامي، از خدمات و جانفشاني‌هاي اين نيرو قدرداني كرد.
وي همچنين فرارسيدن روز ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي، روز جهاني استاندارد، روز جهاني نابينايان و هفته پيوند اوليا و مربيان گرامي داشت.

غدير تنها يك پديده تاريخي نيست

وي در خطبه اول با اشاره به فرارسيدن عيد غدير اظهار كرد: در آثار اسلامي از روز غدير به عنوان عيدالله اكبر ياد شده و غدير يك پديده صرفا تاريخي نيست، بلكه فرهنگ و نشانه برنامه مديريت انسان تا ابديت است.
امام جمعه قم تاكيد كرد: غدير تداوم نهضت نبي مكرم اسلام است و براي احياي عقلانيت و معنويت به وجود آمده و پاسخگوي نياز انسانها در عرصه هاي گوناگون است.

حجت‌الاسلام سعيدي اظهار كرد: حادثه و حديث غدير با حضور نبي اكرم(ص) و اميرالمومنين(ع) در جمع بيش از 100 هزار نفر اتفاق افتاده و اين حديث توسط بيش از 110 نفر از بزرگان صحابه روايت شده و ده‌ها نفر از علماي مهم اهل سنت درباره اسناد غدير كتاب‌هاي مستقلي نوشتند.

امام جمعه قم با طرح اين سئوال كه چرا حادثه و حديث غدير با اين همه اهميتش در ميان بسياري از مسمانان ناشناخته است، تاكيد كرد: مطمئنا غدير مشكل سندي نداشته بلكه ريشه سياسي داشته كه سبب شده انسان‌ها از بركات و آثار خير اين حادثه در طول قرن‌ها بي‌بهره شده‌اند.

اختلاف افكني بين شيعه و سني خيانت به غدير است


وي با بيان اينكه غدير را دو گونه مي‌شود مطرح كرد اظهار كرد: گونه اول اين است كه سبب اختلاف بين مسلمانان شود كه اين رويه خيانت است، زيرا خود اميرالمومنين هرگز از اين رويداد مهم تعبير تفرقه انگيز نداشتند بلكه محكم مقابل تفرقه افكنان مي‌ايستادند.
حجت‌الاسلام سعيدي اظهار كرد: شيعيان و محبان اميرالمومنين نبايد بحث غدير را از جنبه تفرقه افكنانه مطرح كنند بلكه بايد همواره با اهل سنت ارتباط داشته باشيم.

وي بررسي غدير از بعد سازنده را به عنوان دومين شيوه مورد توجه قرار داد و گفت: غدير يك مسئله اسلامي و شامل همه مسملانان و انسانهاست. غدير يك مسئله شيعي نيست بلكه در تاريخ اسلام ثبت شده كه پيامبر اكرم در بازگشت از حجه الوداع امام علي عليه السلام را جانشين و ولي خودشان منصوب كردند.
امام جمعه قم افزود: چطور سخن و عمل پيامبر درباره نماز، روزه، جهاد و حج اختصاص به شيعيان ندارد و همه بايد توجه كنند، حديث و حادثه غدير هم يكي از فرمايشات و اعمال پيامبر بود كه بايد مورد توجه همگان باشد.

غدير تفسير عيني و عملي فرمان خداوند است

وي ادامه داد: پيامبر اسلام بعد از انتصاب اميرالمومنين به همگان تذكر و هشدار دادند كه اگر از ايشان پيروي كنند انها را هدايت گران راه يافته مي‌يابند و اگر با آنها مخالفت كنند تا روز قيامت بين مسلمانان اختلاف خواهد بود.
حجت‌الاسلام سعيدي اضافه كرد: پيامبر شخصيتي را نصب كردند كه پيشواي جسم و جان مردم باشد چون حاكميت تنها حكومت بر جسم مردم نيست كه ديگران ادعا كنند حاكم بر مسلمانان هستند.

به گفته توليت آستانه حضرت معصومه(س) حادثه و حديث غدير تفسير عيني و عملي فرمان خداوند متعال است كه فرمود «واعتصموا بحبل الله جميعا و لا تفرقوا» بنابراين بر همگان لازم است درباره حادثه مهم غدير تامل و تفكر كنند.
وي با طرح اين سئوال كه چرا عده‌اي در جهان اسلام از بررسي حادثه غدير وحشت دارند؟ تاكيد كرد: بررسي حادثه غدير سبب وحدت و ايجاد انسجام بين جامعه اسلامي مي‌شود، بنابراين عده‌اي از اين پديده خشنود نيستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٧-١٣٩٣, ١۵:١٩

   

پر مبحث ترین ها