سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم:

خرید و فروش قبر در جوار امامزادگان قم غیر مجاز است

برخی از افراد این قبر‌ها را از اوقاف با قیمت پنج میلیون تومان خریداری می‌کنند و با قیمت ۱۰ الی ۱۵ میلیون به فروش می‌رسانند که این کار غیر مجاز است و کسی حق انجام اینکار را ندارد و در صورت مشاهده با این افراد برخورد خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم خرید و فروش قبر را غیر مجاز عنوان کرد و گفت: با متخلفان برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام علیرضا ناظمی در گفتگو با خبرنگار مهر در قم با بیان اینکه خرید و فروش قبر در جوار امامزادگان غیر مجاز است اضافه کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه قبرهای کنار امامزادگان قم از جمله علی ابن جعفر(ع) واقع در گلزار شهدا را با قیمت پنج میلیون تومان به متقاضیان واگذار می‌کند.

وی ادامه داد: برخی از افراد این قبر‌ها را از اوقاف با قیمت پنج میلیون تومان خریداری می‌کنند و با قیمت ۱۰ الی ۱۵ میلیون به فروش می‌رسانند که این کار غیر مجاز است و کسی حق انجام اینکار را ندارد و در صورت مشاهده با این افراد برخورد خواهد شد.

ناظمی گفت: پولی که سازمان اوقاف و امور خیریه از فروش قبر در جوار امامزادگان بدست می‌آورد را خرج خود امامزاده می‌کند.

اوقاف موافق دفن اموات در داخل شهر نیست

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه سازمان اوقاف بر دفن اموات در داخل شهر قم مخالف است، افزود: دفن اموات نباید در داخل شهر قم صورت گیرد بدلیل اینکه در آینده مشکلات فراوانی را برای استان ایجاد خواهد کرد.

ناظمی گفت: دفن اموات در قبرستان‌هایی از جمله وادی السلام و قبرستان نو به هیج وجه صورت نمی‌گیرد و افرادی که در این آرامستان‌ها از قبل، قبر خریداری کرده‌اند قبری جایگزین آن در بهشت معصومه(س) به آن‌ها داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و رسانه‌ها در کاهش فرهنگ وقف و امور خیریه در بین مردم مقصر هستند افزود: موضوع وقف در بین مردم به خوبی ترویج نشده است و باید اوقاف با همکاری رسانه‌ها در این زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی صورت دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٢-١٣٩٠, ٠١:٢٩

   

پر مبحث ترین ها