سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرمانده نیروی انتظامی: گفتمان پلیس تعامل با مردم است

شهر قم از نظر جغرافیایی نیز در موقعیت خاصی قرار گرفته و امنیت در این شهر از اهمیت خاصی برخوردار است.
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه کارآمدی پلیس جز در سایه جهاد مقتدرانه محقق نخواهد شد گفت: گفتمان پلیس تعامل با مردم است و نیروی انتظامی در برخورد با مجرمان حق ندارد از حدود الهی تجاوز کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم صبح امروز در مراسم صبحگاه نیروهای انتظامی استان قم در سخنانی با تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان اظهار کرد: دشمنان به دنبال شیعی کردن غدیر هستند در حالی که عید غدیر مختص شیعیان نبوده و غدیر بزرگترین عید مسلمانان است.

وی با اشاره به اینکه در حجة‌الوداع با معرفی حضرت علی(ع) تکلیف امت بعد از پیامبر مشخص شد اظهار کرد: دستانی تلاش کردند که بگویند قرآن برای هدایت بشر کفایت می‌کند و پس از چند دهه از رحلت پیامبر واقعه‌ای همچون عاشورا را رقم زدند.

فرمانده نیروی انتظامی اظهار کرد: امروز خدا را شاکریم که بعد از گذشت 14 قرن حکومتی ولایی احیا شد و پرچم ولایت در این کشور برافراشته شده است.

وی با اشاره به اینکه در نظام اسلامی که داعیه‌‌دار حقانیت است تلاش می‌شود که تعالیم دین در زندگی مردم عملی شود اظهار کرد: نیروی انتظامی در چنین نظامی پاسدار امنیت است و پلیس در ایران با پلیس در کشورهای دیگر تفاوت‌های بسیاری دارد.

احمدی‌مقدم با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی نیروهای مسلح دژهای مستحکم برای حراست از جامعه هستند گفت: نیروهای نظامی و انتظامی در ایران اسلامی هرگونه تهدید را از جامعه اسلامی دور می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه اگر امنیت در کشور نباشد پیشرفت‌ در عرصه‌های مختلف محقق نمی‌شود تاکید کرد: کشور ما در عرصه‌های مختلف در حال پیشرفت و ترقی است و تلاش‌های دشمنان برای خاموش کردن نور الهی به نتیجه نمی‌رسد.

وی با اشاره به اینکه سر خم نکردن در برابر دشمن سنتی الهی است و مجاهدت در راه خدا منجر به توفیق خواهد شد تصریح کرد: باید ما قادر به برقراری نظم و قانون در جامعه باشیم و به تهدیدات اشراف داشته و متناسب با تهدیدات آمادگی‌های لازم را کسب کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه کارآمدی پلیس جز در سایه جهاد مقتدرانه محقق نخواهد شد تصریح کرد: گفتمان پلیس تعامل با مردم است و نیروی انتظامی در برخورد با مجرمان حق ندارد از حدود الهی تجاوز کند.

وی با اشاره به جایگاه استان قم اظهار کرد: در این استان که پایگاه مهم علمی در سطح جهان است سالانه میلیون‌ها نفر زائر از داخل و خارج کشور به پا بوسی حضرت معصومه(س) شرفیاب می‌شوند و از ده‌ها کشور مختلف دنیا طلاب به فراگیری علوم دینی اهتمام دارند.

احمدی مقدم با اشاره به اینکه زائران شهر مقدس قم هر سال بیشتر می‌شوند و فعالیت‌های اقتصادی نیز در این شهر روبه افزایش است افزود: شهر قم از نظر جغرافیایی نیز در موقعیت خاصی قرار گرفته و امنیت در این شهر از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی تصریح کرد: ما باید در سایه تعامل با علما، اعضای شورای تامین و تعامل همکاری نیروی انتظامی امنیت مطلوبی را در قم ایجاد کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه پلیس حافظ مردم و پاسدار ارزش‌های اسلامی است اظهار کرد: پلیس باید از جنبه حرفه‌ای، اخلاقی، رعایت حقوق شهروندی و رعایت احکام شرع برای مردم الگو باشد.

وی با اشاره به اینکه پلیس باید عاری از پلشتی‌ها و مفاسد باشد یادآور شد: باید بعد اعتقادی و روحیه خود را تقویت کنیم تا بتوانیم در مصاف با دشمن از نظام اسلامی دفاع لازم را داشته باشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٧-١٣٩٣, ١٠:۴١

   

پر مبحث ترین ها