سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شهرداری قم در اطراف 16 مسجد قدیمی این شهر فضای سبز احداث می کند

به رغم مشکلات مالی و وضعیت بد اقتصادی تعداد بوستان های قم به بیش از 240 بوستان افزایش پیدا کرده است، که نوید بخش یک حرکت خوب در زمینه توسعه فضای سبز در استان است.
رییس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به ضرورت ایجاد فضای سبز در اطراف مساجد قم، گفت: ایجاد فضای سبز در کنار 16 مسجد قدیمی قم در دستور کار شهرداری قرار دارد.
'ولی الله بیاتی' روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: برای این کار بودجه ای نیز در نظر گرفته شده، تا به وسیله آن املاک همجوار با این مساجد خریداری و تملک، و برای فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد.

بیاتی تصریح کرد: مردم باید ضمن بهره مندی از فضای معنوی مساجد از زیباییهای محوطه و فضای سبز اطراف مساجد نیز استفاده های لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به روند رو به رشد سرانه فضای سبز قم، خاطرنشان کرد: به رغم مشکلات مالی و وضعیت بد اقتصادی تعداد بوستان های قم به بیش از 240 بوستان افزایش پیدا کرده است، که نوید بخش یک حرکت خوب در زمینه توسعه فضای سبز در استان است.

وی هزینه های بالا را یکی از مهمترین مشکلات و موانع در خصوص احداث بوستان ها در محلات مختلف شهر عنوان کرد، و افزود: برای هر متر مربع زمین باید رقمی در حدود 30 میلیارد ریال پرداخت کرد، که این به لحاظ مالی شرایط دشوار و سختی را برای شهرداری ایجاد می کند.

بیاتی همچنین با اشاره به اقدامات و کارهای خوبی که از سوی شهرداری قم در راستای بوستان محله ای در شهر انجام پذیرفته است، افزود: درسالهای اخیر سرانه فضای سبز قم رشد چشمگیری داشته و شورای اسلامی نیز برای ارتقا کمی و کیفی آن در بودجه سال جاری با جدیت این بحث را پیگیری و دنبال نموده است.

وی ایجاد کمربند سبز قم را از دیگر برنامه های شهرداری به منظور بهتر نمودن شرایط زیست محیطی و همچنین ممانعت از نفوذ ریزگردها به شهر عنوان کرد، و افزود: درحال حاضر حدود 80 هکتار بوستان در جاده قم - ساوه درختکاری شده که ادامه آن برای متصل شدن به بوستان جوان نیازمند مساعدت دستگاه های مختلف در استان است.

رییس شورای اسلامی شهر قم همچنین با اشاره به برخی پروژه های عمرانی قم، آغاز عملیات اجرایی ادامه بلوار جمهوری تا پردیسان را از جمله آن دانست، و افزود: این پروژه که به عنوان یکی از پروژه های حیاتی برای پردیسان محسوب می شود با اعتبار 900 میلیارد ریال تا یک سال و نیم آینده به بهره برداری خواهد رسید، و حجم ترافیک محورهای منتهی به این شهرک را کاهش خواهد داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٧-١٣٩٣, ١٠:٣٧

   

پر مبحث ترین ها