سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مردم قم منتظر 12 باغ خانوادگی باشند

میزان واگذاری فضای سبز به بخش خصوصی در این مدت سه برابر شده است.
مدیرعامل سازمان فضای سبز شهرداری قم گفت: 12 باغ توسط شهرداری تملک و یا درحال تملک می باشد که پس از طی مراحل قانونی به صورت ساماندهی شده به باغ خانوادگی تبدیل می شود.

حسین رضایی نسب درگفت وگویی افزود: این اقدام به منظور رفاه حال بیش از پیش شهروندان قمی است.
وی با اشاره به اینکه درحال حاضر 243 بوستان در سطح شهر در اختیار شهروندان می باشد، اظهار داشت: طی سه سال اخیر 193 بوستان در شهر مقدس قم ایجاد شده که دو بوستان نرگس و ارغون و 12 ایستگاه موقت در سطح بوستانهای مناطق به طور اختصاصی دراختیار بانوان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با عنایت ویژه ای که شهردار قم به افزایش کمی و کیفی فضای سبز در شهر داشته است سرانه تفریحی فضای سبز از 1.85 درسال 90 به 2.34 درسال 93 افزایش یافته و سرانه فضای سبز کلی از14.48 درسال 90 به 16.35 درسال 93 رسیده است.

رضایی نسب ، افزایش واگذاری فضای سبز به بخش خصوصی را مورد تاکید قرارداد و افزود: میزان واگذاری فضای سبز به بخش خصوصی در این مدت سه برابر شده است.

وی دربخش دیگری ازاین گفت وگو اظهار داشت: آنچه باید به آن توجه ویژه داشت کیفیت خدمات دهی در پارک ها و نوع درختان کاشته شده و چگونگی آبیاری فضای سبز با توجه به شرایط خشک اقلیمی شهر است که دراین رابطه در سه سال اخیر140چشمه سرویس بهداشتی در بوستان های سطح شهر افزایش داشته و 100 هزار اصله درخت مثمر از انواع درختان انار، توت، زیتون و انجیر در سطح شهر کاشته شده است.

وی در خصوص آبیاری فضای سبز خاطرنشان کرد: سعی داریم نحوه آبیاری فضای سبز با مکانیزمی باشد که بیشترین صرفه جویی ممکن در مصرف آب صورت گیرد و در این راستا به اجرای شبکه آبیاری قطره ای به مساحت 700 هکتار و آبیاری بارانی به مساحت 150 هکتار اقدام کرده ایم.

رضایی نسب به دیگر اقدامات شهرداری قم نیز اشاره کرد و گفت: مدیریت شهری جدید ضمن افزایش سرانه بودجه فضای سبز در شهر قم، در سال های اخیر با تمهیدات مختلفی مانند فرهنگ سازی و تنویر افکار عمومی در این زمینه و تشویق مردم به کاشت درخت و شناسنامه دار کردن درختان به نام افرادی که اقدام به کاشت درخت کرده اند سعی در توسعه هر چه بیشتر فضای سبز در سطح شهر داشته است.

وی با بیان اینکه کاشت نهال توسط شهروندان در چند ساله اخیر رشد قابل توجهی داشته است اضافه کرد: یکی از مواردی که مدیریت شهری توجه ویژه ای به آن داشته فرهنگ سازی در این زمینه بوده است که از رسانه ها انتظار یاری هرچه بیشتر را داریم.

رضایی نسب با اشاره به نگرانی های مردم درخصوص قطع درختان گفت: در این زمینه اقداماتی نظیر جلوگیری از تخریب و قطع درختان توسط نیروهای شهرداری و فراخواندن فرد متخلف و پیگیری قانونی و اقامه شکایت از طریق مراجع ذیصلاح توسط سازمان پارک ها و فضای سبز با استناد به مواد 4، 6 و 8 قانون اصلاح لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهر ها و ماده686 قانون مجازات اسلامی صورت گرفته است.

وی افزود: به شهروندان قول می دهیم مدیریت شهری در این زمینه با افراد متخلف با قاطعیت تمام برخورد خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٧-١٣٩٣, ١١:١۶

   

پر مبحث ترین ها