سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدير كتابخانه دانشگاه قم خبر داد:

خريد 400 ميليون ريال منابع علمي براي كتابخانه‌هاي دانشگاه قم

در دو ماهه نخست سال جاري بيش از 400 ميليون ريال براي خريد منابع علمي كتابخانه‌هاي دانشگاه به ويژه كتابخانه مركزي هزينه شده است.
مدير كتابخانه آيت‌الله قاضي خرم‌آبادي دانشگاه قم گفت: از ابتداي سال جاري تاكنون بيش از 400 ميليون ريال براي خريد منابع علمي كتابخانه‌هاي دانشگاه به ويژه كتابخانه مركزي هزينه شده است.

علي‌اكبر احمدلو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: پنج كتابخانه دانشكده حقوق، علوم ‌پايه، تربيت مدرس، كوثر (واحد خواهران) و كتابخانه مركزي (آيت‌الله قاضي خرم‌آبادي) در دانشگاه قم فعاليت مي‌كنند.
وي ادامه داد: در دو ماهه نخست سال جاري بيش از 400 ميليون ريال براي خريد منابع علمي كتابخانه‌هاي دانشگاه به ويژه كتابخانه مركزي هزينه شده است.
احمدلو با اشاره به راه‌اندازي اتاق بحث علمي دانشجويان در كتابخانه مركزي تصريح كرد: دانشجويان مي‌توانند در ساعات كاري كتابخانه از امكانات موجود در‌آن بهره‌مند شوند.
مديركتابخانه آيت‌الله قاضي خرم‌آبادي دانشگاه قم از آمادگي كتابخانه براي برگزاري كارگاه‌هاي بانك‌هاي اطلاعاتي خبر داد و يادآور شد: كتابخانه مركزي دانشگاه قم مي‌تواند با خريد كتب و منابع پيشنهادي استادان و دانشجويان بخش عمده‌اي از نيازهاي علمي آنان را برطرف سازد.
احمدلو بيان كرد: در كتابخانه مركزي نشريات الكتريكي نيز در اختيار مراجعان قرار گرفته است.
وي بيان داشت: روزانه به طور متوسط بيش از 300 نفر به كتابخانه مركزي دانشگاه قم مراجعه كرده و از امكانات موجود در آن بهره‌ مي‌برند.
مدير كتابخانه آيت‌الله قاضي خرم‌آبادي دانشگاه قم با اشاره به اهميت مطالعه و كتابخواني گفت: بايد بسترهاي لازم براي مطالعه و ايجاد انگيزه براي آن مهيا شود تا اينكه كتاب و كتابخواني در سبد فرهنگي خانواده‌ها قرار گيرد.
احمدلو تصريح كرد: با توجه به افزايش دانشجو در دانشگاه بايد در راستاي برطرف شدن نيازهاي آنان تلاش كرده و منابع علمي را گسترش دهيم.
وي با اشاره به بخش‌هاي مختلف كتابخانه مركزي دانشگاه قم عنوان كرد: با توجه به مراجعه علاقمندان از خارج از دانشگاه به اين كتابخانه برنامه‌هاي مختلفي را در زمينه استفاده بهينه مراجعه‌كنندگان ارائه خواهيم داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٢-١٣٩٠, ٠٢:٣۶

   

پر مبحث ترین ها