سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دادستان قم: اتباع خارجی به محض ارتکاب جرم از کشور طرد می‌شوند

بروز شده : ٧-٠٨-١٣٩٣, ١٢:۵٣    نسخه چاپی    
چنانچه اتباع خارجی نیز جرمی مرتکب شوند، باهماهنگی به عمل آمده، به محض ارتکاب جرم از کشور طرد خواهند شد.
دادستان قم در نشست تعاملی با فرماندهی انتظامی استان قم گفت: اتباع خارجی به محض ارتکاب جرم از کشور طرد خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی برزگر گنجی در نشست تعاملی با فرمانده، روسای پلیس‌های تخصصی و روسای کلانتری‌ها و پاسگاهای انتظامی استان از زحمات شبانه روزی کارکنان فرماندهی انتظامی استان قدردانی و ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی و تعامل مطلوب فی مابین دو دستگاه قضایی و انتظامی، امنیت پایداری برای شهروندان فراهم شود.

وی با اشاره به برخورد قاطع با اراذل و اوباش، گفت: تجربه نشان داده است که این افراد بلافاصله پس از آزادی از زندان ،مجددا در چرخه ارتکاب جرم قرار می‌گیرند، بنابراین کلانتری‌ها باید آمار اراذل و اوباش آزاد شده در حوزه خود را رصد کرده و نسبت به کنترل و پایش آنها اقدام کنند.

دادستان قم ادامه داد: چنانچه اتباع خارجی نیز جرمی مرتکب شوند، باهماهنگی به عمل آمده، به محض ارتکاب جرم از کشور طرد خواهند شد.

این مقام قضایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مهاجرت و سکونت کولی‌های برخی استان‌ها در حواشی شهر قم و ارتکاب برخی جرایم خاطرنشان کرد: دادستانی حتی با بنگاه‌های املاکی که به آنها خانه اجاره بدهند برخورد می‌کند.

برزگر گنجی به حمل کنندگان سلاح سرد نیز هشدار داد و گفت: حمل کنندگان چاقو و یا هر نوع سلاح سرد بازداشت و برخورد جدیی با آنها خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان قم نیز با تقدیر از حمایت‌ها و پشتیبانی قاطع دادستان قم از مجموعه فرماندهی انتظامی استان، در مورد عملکرد قرارگاه مشترک مبارزه با سرقت، امنیت اخلاقی و تدابیر انتظامی و ترافیکی ویژه ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی گزارشی ارائه کرد.

سردار کاظم مجتبایی اظهار داشت: کلانتری‌ها، پلیس امنیت اخلاقی و پلیس راهور باید تلاش بیشتری داشته باشند و در سطح استان و بخصوص در دهه اول ماه محرم که به دهه امر به معروف و نهی از منکر نام گذاری شده است، آسیب‌های اجتماعی، بدحجابی، آلودگی صوتی، مظاهر علنی فساد، ناهنجاری‌های اخلاقی و انواع سرقت را با قوت، اقتدار و توان بیشتری کنترل و برخورد و نسبت به کنترل ترافیک و تسهیل عبور و مرور اقدام کنند.

افراد بزهکار شناسنامه‌دار شده‌اند

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم در جلسه‌ای که در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار شد، با بیان اینکه شهر باید محل آرامش و آسایش مردم باشد و باید به سمت جامعه ایمن برویم، اظهارداشت: هر فضایی که ساخته می‌شود نیاز به یک طراحی انتظامی دارد.

سرهنگ حمیدرضا اسدی ضمن تاکید بر هوشمند سازی برخی مناطق استان، گفت: در فضا سازی بخصوص در ایجاد بوستان ها بحث تامین امنیت باید در اولویت قرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه ما با تحقیقات علمی و حضور میدانی آسیب‌ها در برخی مناطق را احصا کرده‌ایم، گفت: افراد بزهکار شناسنامه‌دار شده‌اند.

معاون دادستان قم نیز در سخنانی در خصوص چگونگی حضور پلیس در مناطق آلوده به ایراد سخن پرداخت و با تاکید بر لزوم پوشش تصویری در برخی مناطق و همچنین تامین زیرساخت های لازم از سوی شهرداری، افزود: در بوستان ها قرار گرفتن فضا در اختیار نیروی انتظامی باید جزء اولویت قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه بحث ما مناطق آلوده است، گفت: پس از شناسایی مناطق جرم خیز از پلیس های محسوس و نامحسوس در این خصوص استفاده شود.

حاجی مظفری مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری استان قم نیز طی سخنانی بر لزوم اقدامات فرهنگی در کنار اقدامات بازدارنده تاکید کرد.

سرهنگ مهدی قدمی، رییس پلیس آگاهی استان قم نیز ضمن تاکید بر مشارکت تمامی دستگاه ها در این زمینه، ریشه بسیاری از معضلات را در اختلافات خانوادگی دانست و بر لزوم حل این معضل تاکید کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٨-١٣٩٣, ١٢:۵٣

   

پر مبحث ترین ها