سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سردار توکلی:

رویکرد معتادان به مواد مخدر صنعتی دغدغه جامعه است

رویکرد مواد صنعتی یا جایگزینی مواد صنعتی به جای تریاک دغدغه جامعه و مردم است و همچنین ترک مواد مخدر یا درمان معتادین بسیار سخت شده است.
فرمانده انتظامی استان قم دغدغه جامعه و مردم را رویکرد معتادین به مواد مخدر صنعتی عنوان کرد.

سردار مهدی توکلی در همایش شرنگ ساقی که با همکاری کانون دایره و انجمن NA در جمع دانشجویان دانشگاه مفید قم برگزار شد با اشاره به اینکه رویکرد معتادان به مواد مخدر صنعتی به دغدغه جامعه و مردم تبدیل شده است، گفت: از زمان استقرار ناتو در افغانستان تولید مواد مخدر در افغانستان ۴۰ برابر بیشتر شده است و در حال حاضر بیشترین نوع مواد مخدر تولید شده از نوع صنعتی است.

وی اضافه کرد: امروزه رویکرد مواد صنعتی یا جایگزینی مواد صنعتی به جای تریاک دغدغه جامعه و مردم است و همچنین ترک مواد مخدر یا درمان معتادین بسیار سخت شده است.

فرمانده انتظامی استان قم اظهار با اشاره به اینکه بعضی از کشورها سیاست کاهش آسیب را با تشکیل سازمان‌هایی همچون NGO اجرایی می‌کنند، افزود: تمام تلاش و اقدامات باید در مسیری قرار بگیرد که کسی معتاد نشود و برای اینکه دچار معضل اعتیاد نشوند چند راهکار وجود دارد، نخست آموزش و انتقال دانایی‌ها و همچنین آموزش و اطلاع رسانی به عنوان اولین ابزار باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: دوم پرکردن اوقات فراغت جوانان جامعه و تهیه برنامه زندگی برای آنان و در درجه سوم ایجاد مراکز مشاوره در محیط‌های دانشجویی بطوری که این مراکز بتوانند افرادی را که اطلاعاتی در خصوص مواد مخدر ندارند و یا در معرض آسیب قرار گرفته‌اند را کمک و مشاوره دهند.

توکلی اظهار داشت: بحث مواد مخدر آسیب جدی است. این امر مرز و موقعیت اجتماعی نمی‌شناسد از همه اقشار تحصیلی و طبقات تحصیلی گریبانگیر مواد مخدر شده‌اند.

وی گفت: افراد جامعه بویژه جوانان باید در انتخاب دوست دقت داشته باشند تا در معرض مواد مخدر قرار نگیرند زیرا اعتیاد به مواد مخدر هزینه سنگین و تخریب بیشتری دارد.

وظیفه نیروی انتظامی تأمین امنیت فراگیر در سطح جامعه است

فرمانده انتظامی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه وظیفه نیروی انتظامی تأمین امنیت فراگیر در سطح جامعه است، گفت: تشکیل ستاد پیشگیری جهت برنامه ریزی هدفمند، جزء ماموریت‌های نیروی انتظامی است.

توکلی اضافه کرد: انتظار مردم از پلیس برخورد فعال و پیشگیرانه با جرائم است یعنی کنترل و پیشگیری باید جلوی وقوع جرائم را گرفته و امکانات نیروی انتظامی به صورت هدفمند و فراگیر در سطح جامعه توزیع شود.

وی با بیان اینکه اولین برنامه این ستاد نظر سنجی و ارزیابی نظرات مردم است ابراز داشت: در درجه نخست باید بررسی کنیم دغدغه و بیشترین مطالبات مردم چه چیزی است و سپس برای آن‌ها برنامه ریزی هدفمند و اجرای ماموریت نیروی انتظامی مطابق با خواست مردم صورت گیرد.

فرمانده انتظامی استان قم یکی دیگر از برنامه‌های این ستاد را تعامل بین ناجا و سایر دستگاه‌های استان جهت اجرای تامین ارتقاء امنیت اجتماعی عنوان کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٢-١٣٩٠, ٢١:٠١

   

پر مبحث ترین ها