سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر کل زندان های استان قم خبر داد:

10هزار فرصت شغلی برای زندانیان قم ایجاد می شود

در سفر اخیر رهبر انقلاب به قم، سه میلیارد تومان جهت احداث کارگاه اشتغال زندانیان استان اختصاص پیدا کرد که که 10 هزار فرصت شغلی برای زندانیان ایجاد می شود.
مدیر کل زندان های استان قم گفت: در سفر اخیر رهبر انقلاب به قم، سه میلیارد تومان جهت احداث کارگاه اشتغال زندانیان استان اختصاص پیدا کرد که که 10 هزار فرصت شغلی برای زندانیان ایجاد می شود.

محمد قطبی در گفتگو با خبرنگار شبستان در قم با اشاره به مصوبات سفر اخیر رهبری به این استان اظهار کرد: در سفر رهبر انقلاب به قم، سه میلیارد تومان جهت احداث کارگاه اشتغال زندانیان استان اختصاص پیدا کرد که مقدمات آن نیز فراهم شده است.

 
وی از احداث 10 هزار متر سوله در زندان استان قم خبر داد و ابراز داشت: برای تجهیزات تولید، هیچ اعتباری پیش بینی نمی کنیم و قرار است بخش خصوصی با کمک های استانداری، سرمایه گذاری کند که پیش بینی می کنیم با سه میلیارد اختصاص پیدا کرده و با سرمایه گذاری 6 میلیاردی بخش خصوصی این میزان به 9 میلیارد تومان افزایش پیدا کند که 10 هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.
 

مدیر کل زندان های استان قم با اشاره به آمار اشتغال در زندان باز گفت: در بخش زندان بسته 300 نفر در شغل مولد و 150 نفر نیز در بخش خدمات شاغل هستند و دستمزد ناچیزی به آنها تعلق می گیرد اما در بخش تولید از حداقل 150 هزار تومان تا 500 هزار تومان می رسد که 80 درصد تولیدات زندان ها توسط بخش خصوصی است.
 

قطبی اظهار داشت: در بخش زندان باز زندانیانی که خطرناک نیستند می توانند به زندان باز که نگهبان ندارد بیایند و در کل محدوده استان اشتغال داشته باشند که در این بخش 550 زندانی داریم که 400 نفر آنها اشتغال دارند.
 

مدیر کل زندان  های استان قم تاکید کرد: سهمیه ما امسال در ایجاد اشتغال در برنامه سوم توسعه قضایی یک هزار نفر است.


وی با اشاره به اینکه کارگاه زندان شامل آموزش و تولید است، گفت: مدرک فنی و حرفه ای به زندانیان شاغل اعطا می شود که پس از آزادی، وام به آنها تعلق می گیرد که سال گذشته 94 نفر در این زمینه دارای شغل شدند که امسال به 125 نفر افزایش پیدا کرده است.

 
قطبی همچنین از اجرای دوره روانشناسی در زندان ها خبر داد و ابراز داشت: زندانیان زیر 18 سال در کانون هستند، 18 تا 30 سال بند خاص دارند و مابقی نیز در بند بزگسالان نگهداری می شوند که 300 نفر از جوانان در زندان مرکزی تحت آموزش روانشناسی هستند.
 

مدیر کل زندان های استان قم با اشاره به اقدامات فرهنگی این نهاد تصریح کرد: دو کتابخانه رسمی در بازداشتگاه موقت و زندان مرکزی داریم و آموزش ها و برنامه های مختلف قرآنی و فرهنگی و ورزشی نیز برای زندانیان اجرا می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٢-١٣٩٠, ٠۵:۵۵

   

پر مبحث ترین ها