سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با اعتبار۱۴میلیارد ریال؛

ساخت کتابخانه عمومی شهرک فاطمیه قم آغاز شد

بروز شده : ١-٠٣-١٣٩٠, ٢٣:١۵    نسخه چاپی    
ساخت این کتابخانه در سال گذشته به مناقصه گذاشته شد و پس از طی مراحل اجرایی لازم، اکنون ساخت این کتابخانه با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال شروع شده است.
 ساخت کتابخانه عمومی شهرک فاطمیه با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال در منطقه دو قم جهت ارائه خدمات کتابخوانی به ساکنین آن منطقه آغاز شد.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم با اعلام این خبر گفت: ساخت این کتابخانه در سال گذشته به مناقصه گذاشته شد و پس از طی مراحل اجرایی لازم، اکنون ساخت این کتابخانه با اعتبار ۱۴ میلیارد ریال شروع شده است.

دکتر علی فریدونی افزود: این کتابخانه عمومی در زمینی به مساحتهزار و ۷۸۰ مترمربع در سه طبقه احداث خواهد شد و پیش بینی می‌شود به جامعه‌ای بالغ بر ۲۰ هزار نفر ارائه خدمات دهد.

کتابخانه عمومی شهرک فاطمیه گنجایش ۶۰ هزار جلد کتاب را دارد

وی این کتابخانه را یکی از کارآمد‌ترین کتابخانه‌های استان برشمرد و اظهار داشت: مخزن کتاب این کتابخانه گنجایش ۶۰ هزار جلد کتاب را خواهد داشت و در آن بخش‌های مختلفی از جمله سالن‌های مطالعه ویژه خواهران و برادران، بخش نشریات، مرجع، امانت کتاب، خدمات چند رسانه‌ای، خدمات اینترنتی و.... پیش بینی شده است.

فریدونی افزود: این کتابخانه در سال ۹۱ به بهره برداری خواهد رسید و امیدواریم بتواند در جهت پاسخگویی به نیاز ساکنین آن منطقه و ارتقای سطح دانش آنان موثر واقع شود.

قم نیازمند ۱۷کتابخانه است

وی با اشاره به عدم دسترسی برخی مناطق به کتابخانه گفت: براساس نیازسنجی به عمل آمده، استان قم نیازمند ساخت ۱۷ کتابخانه در مناطق فاقد کتابخانه بود که در حال حاضر، پیگیری جهت ساخت کتابخانه مرکزی علاوه بر کتابخانه شهرک فاطمیه نیز در حال انجام است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم افزود: ساخت کتابخانه مرکزی در سفر پر برکت مقام معظم رهبری در سال گذشته به تصویب رسید و در حال حاضر مکان یابی جهت احداث این کتابخانه در حال بررسی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٣-١٣٩٠, ٢٣:١۵

   

پر مبحث ترین ها