سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعتراض رانندگان به عوارض 50 هزار توماني اتوبان قم – گرمسار

قيمت عوارض تريلرها 50 هزار تومان، کاميون 30 هزار تومان و سواري 10 هزار تومان تعيين شده است. رقمي که مورد انتقاد مردم شده است.


اعتراض رانندگان به عوارض 50 هزار توماني اتوبان قم – گرمسار
، اتوبان قم – گرمسار افتتاح شده است اما عوارض 50 هزار توماني اين اتوبان 152 کيلومتري سبب شده تا کاميون ها و سواري مسير جاده قديم قم به تهران را به جاي استفاده از اين اتوبان ترجيح دهند.

آزادراه قم به گرمسار يا همان حرم تا حرم به طول 152 کيلومتر افتتاح شده است اما طبق گزارش هاي مردمي، کاميون ها و سواري به دليل عوارض بسيار بالاي اين اتوبان مسيرهاي جايگزين را ترجيح مي دهند.

بر اساس اين گزارش قيمت عوارض تريلرها 50 هزار تومان، کاميون 30 هزار تومان و سواري 10 هزار تومان تعيين شده است. رقمي که مورد انتقاد مردم شده است.

باتوجه به اينکه اين آزاد راه مسير را به 85 کيلومتر و زمان سفر را به 150 دقيقه کاهش مي دهد و از سوي ديگر 500 ميليون ليتر صرفه جويي در مصرف بنزين و 2020 ميليون ليتر صرفه جويي در مصرف گازوئيل صورت مي گيرد و از لحاظ اقتصادي نيز 43

هزار و 800 ميليارد ريال صرفه جويي از احداث آزاد راه قم به گرمسار حاصل مي شود اما با تمام اين مزيت ها وسايل نقليه سبک و سنگين حاضر نيستند عوارض چند ده هزار توماني را پرداخت کنند.

يکي از رانندگان کاميون با انتقاد از گران بودن عوارض اين اتوبان در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي ميزان، گفت: اينکه گفته شد عوارض کاميون ها 50 هزار تومان است را تاکيد مي‌کنم. البته در زمان و مصرف سوخت صرفه جويي صورت مي گيرد اما بايد

تناسبي بين عوارض جاده و ميزان صرفه جويي سوخت باشد.

فاز نخست آزاد‌راه قم – گرمسار به طول 152 کيلومتر از سه استان قم، تهران، سمنان عبور مي‌کند که موجب کاهش 85 کيلومتري اين مسير شده است و داراي 6 خط در قالب سه خط رفت و سه خط برگشت است.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٢-١٣٩٣, ١٩:۴۵

   

پر مبحث ترین ها