سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام علی بنایی:

مرحوم آیت الله گلپایگانی در تمام مسیر انقلاب همراه امام راحل بود

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩٠, ٠٠:١۶    نسخه چاپی    
مرحوم آیت الله گلپایگانی از مراجعی بودند که در زمان خود اسوه علم و اجتهاد در بین تمامی حوزه‌های علمیه محسوب می‌شدند و یکی از نکات بارز زندگی پر برکت ایشان علم و تقوی و معنویت بود که اگویی در بین تمامی شیعیان جهان محسوب می‌شد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی را همراه امام راحل در تمامی مسیر انقلاب عنوان کرد و گفت: این همراهی موجب امید به پیروزی در نیروهای انقلابی بود.
 در حاشیه مراسم سالگرد ارتحال آیت الله العظمی گلپایگانی که شامگاه پنج‌شنبه با حضور مراجع عظام تقلید در مسجد اعظم قم برگزار شد در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: فقدان هر یک از مراجع عظام تقلید خسارتی جبران ناپذیر برای حوزه علمیه قم و جهان تشیع محسوب می‌شود که یکی از بارزترین آنها ارتحال آیت الله گلپایگانی در سالهای گذشته بوده است.

وی افزود: مرحوم آیت الله گلپایگانی از مراجعی بودند که در زمان خود اسوه علم و اجتهاد در بین تمامی حوزه‌های علمیه محسوب می‌شدند و یکی از نکات بارز زندگی پر برکت ایشان علم و تقوی و معنویت بود که اگویی در بین تمامی شیعیان جهان محسوب می‌شد.

نماینده مردم قم در مجلس افزود: همراهی ایشان در پیروزی انقلاب اسلامی با امام راحل و پس از آن کمک شایانی به مکتب انقلاب اسلامی کرد و در تمامی مسیرهای انقلاب حضور داشتند و این موجب دلگرمی نیروهای انقلابی و امید به پیروزی آنان می‌شد.

وی تأکید کرد: آیت الله گلپایگانی از زمان آیت الله العظمی حائری مؤسس حوزه علمیه قم همراه و هم گام ایشان بوده است و در حوزه علمیه قم به رشد و تعالی علمی رسیدند و هم اکنون  بسیاری از علما و محققین کنونی جهان اسلام کمال علمی خود را مدیون این مرجع عالم تشیع می‌دانند.

بنایی با اشاره به اینکه خدمات ایشان در ساخت حوزه‌های علمیه و مساجد و توجه به محرومین و مستضعفین فراموش شدنی نیست، تصریح کرد: نمی‌توان گفت جایی به گره گشایی این مرجع عالی‌قدر نیاز بوده و ایشان مساعدت نداشته است به عنوان مثال تاسیس مدارس علمیه به شکل کنونی از فعالیت‌های ایشان است.

وی در پایان نوآوری علمی، تربیت طلاب، بحث تخصصی معجم فقه قرآنی و مرکز فقه قرآنی را از جمله آثار ارزشمند آیت الله گلپایگانی برای جهان تشیع عنوان کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩٠, ٠٠:١۶

   

پر مبحث ترین ها