سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل میراث فرهنگی استان قم:

نوروز امسال اقامت مسافران نوروزی در قم افزایش یافت

بروز شده : ٨-٠١-١٣٩۴, ١١:۴٧    نسخه چاپی    
تعدادی هتل در سال ۹۳ به بهره برداری رسید و بر ظرفیت اسکان مسافران افزوده شد ولی این تعداد هنوز تأمین کننده نیاز استان برای اسکان مطلوب مسافران نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از رشد ۵۴ درصدی آمار اقامت مسافران نوروزی در قم خبر داد.

عیسی رضایی در گفتگو با خبرنگار ما تعداد اقامت یافتگان از ۲۷ اسفند سال ۹۳ تا ششم فروردین‌ماه امسال را ۷۸۷ هزار و ۷۶۰ نفر اعلام کرد.

وی در ادامه سخنان خود به افزایش اقامت مسافران در قم اشاره کرد و گفت: امسال میزان اقامت نسبت به سال گذشته ۵۴ درصد رشد داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم اضافه کرد: ‌۲۴ هتل آپارتمان، ‌ ۲۰ هتل، ‌ ۵۱ مهمانپذیر و ۱۳۱ خانه مسافر (واحد اقامتی موقت) به ارائه خدمات اقامتی به مسافران و زائران استان قم می‌پردازند.

وی گفت:‌ ستاد تسهیلات زائران سفر استان قم متشکل از ۴۲ دستگاه اجرایی است که همه این اعضا با هماهنگی بیشتری فعالیت کردند و زمینه خدمت رسانی مطلوب تری را به مسافران و زائران نوروزی ارائه کردند.

رضایی افزود: ‌ عملکرد این ستاد نسبت به سال ۹۳ بسیار مطلوب‌تر است که رضایت بیشتر مسافران را در پی داشته است.

وی با اشاره به حجم بالای مسافران نوروزی در استان قم گفت: ‌ قم به دلیل قرار گرفتن در شاهراه ۱۷ استان کشور و وجود بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه(س) مورد توجه مسافران داخلی و خارجی است.

نیاز به تأمین زیرساخت‌ها

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم یادآور شد: این استان برای پاسخگویی بهتر به نیاز این حجم از مسافر نیازمند تأمین زیرساخت‌ها است و هتل‌سازی یکی از زیرساخت‌های اصلی برای این شهر محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: ‌ تعدادی هتل در سال ۹۳ به بهره برداری رسید و بر ظرفیت اسکان مسافران افزوده شد ولی این تعداد هنوز تأمین کننده نیاز استان برای اسکان مطلوب مسافران نیست.

رضایی ادامه داد: بر اساس آمارهای اعلام شده از ۲۹ اسفندماه سال گذشته تا سوم فروردین‌ماه امسال مجموع اقامت یافتگان ۴۲۹ هزار و ۹۲۶ بوده است که در هتل‌ها، ‌هتل آپارتمان‌ها، ‌ مهمانپذیر‌ها، ‌ خانه‌های مسافر، مدارس، پارک‌ها، حاشیه بلوار‌ها و خیابان‌ها و کمپ‌ها اقامت کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم یادآور شد: این در حالی است که تعداد اقامت یافتگان در مدت مشابه سال گذشته ۲۷۸ هزار و ۵۷۱ نفر بوده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠١-١٣٩۴, ١١:۴٧

   

پر مبحث ترین ها