سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل تبلیغات و بازاریابی سازمان میراث فرهنگی مطرح کرد:

مغفول ماندن پتانسیلهای جذب گردشگر در قم

بروز شده : ٩-٠١-١٣٩۴, ١٢:٠۴    نسخه چاپی    
یران پتانسیل‌های بسیار زیادی برای جذب گردشگر دارد و ما باید برنامه‌ریزی مناسبی برای بهره‌وری لازم از این صنعت پرسود داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات و بازاریابی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: استان قم پتانسیل‌های خوبی در جذب گردشگر دارد که تا به حال مغفول مانده بود.

سید محمد خلدی نصب در راستای بازدید از اماکن گردشگری و خدمات‌رسانی به زائران و مسافران نوروزی استان قم از فاز نخست دهکده گردشگری زیتون قم بازدید کرد.

وی در این بازدید با بیان اینکه امروزه جذب توریست و گردشگر به عنوان یک صنعت پردرآمد در جهان مطرح شده است، اظهار کرد: ایران پتانسیل‌های بسیار زیادی برای جذب گردشگر دارد و ما باید برنامه‌ریزی مناسبی برای بهره‌وری لازم از این صنعت پرسود داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات و بازاریابی گردشگری کشور با اشاره به حمایت دولت از بخش خصوصی در سرمایه گذاری در بخش گردشگری، تصریح کرد: دهکده‌های گردشگری چون زیتون ثابت کرده‌اند که اگر حمایت از بخش خصوصی صورت گیرد می‌تواند تحول عظیمی در بخش گردشگری در کشور ایجاد شود.

وی افزود: وجود بارگاه کریمه اهل بیت(س) و مسجد مقدس جمکران هر ساله میلیون‌ها زائر را به سمت خود جذب می‌کند که با اندکی سرمایه گذاری در بخش گردشگری و احداث محیط‌های آرام بخش و جذاب می‌توان ماندگاری این مسافران در استان را افزایش داد و به رونق اقتصادی قم کمک بسیار زیادی کرد.

مدیر دهکده گردشگری زیتون نیز در حاشیه این بازدید با بیان اینکه این دهکده در مساحتی بالغ بر ۸۲ هکتار احداث خواهد شد، اظهار کرد: در فاز نخست آنکه در مدت ۶۴ روز احداث شده است بالغ بر ۷۰ هزار متر محوطه سازی و بیش از ۱۸ هزار متر بنا احداث شده است که یک رکورد کم نظیر در خاورمیانه بشمار می‌رود.

حامد حجازی ادامه داد: در فاز نخست این مجموعه پارک کروکودیل، شهرکباب، گلخانه توریستی، رستوران سنتی، شهربازی سرپوشیده، سالن نمایش و بیش از ۱۲۳ واحد تجاری افتتاح شده است که هرکدام از این بخش‌ها دارای ویژگی‌های منحصر بفردی است.

لازم به ذکر است دهکده گردشگری زیتون قم در کیلومتر ۱۵ اتوبان قم - تهران واقع شده است.

 

ورود بیش از پنج میلیون نفر مسافر به استان قم

سرپرست معاونت هماهنگی امور زائران استاندار قم گفت: از تاریخ ۲۷ اسفند ماه گذشته تا هفتم فروردین ماه جاری طبق آمار بیش از پنج میلیون نفر مسافر وارد استان قم شده‌اند.

یونس عالی‌پور با بیان اینکه از تاریخ ۲۷ اسفندماه سال ۹۳ تا پایان روز هفتم فروردین ماه جاری طبق آمار، پنج میلیون و۴۱۳ هزار و ۳۴۶ نفر مسافر وارد استان قم شده‌اند، اظهار کرد: در این بین نزدیک به چهار میلیون و ۸۶۷ هزارو ۷۲۲ زائر به شهر قم وارد شده‌اند.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۲۱هزار و ۶۰۰ نفر از ۲۷ اسفندماه گذشته الی هفتم فروردین ماه برای مسافرت به استان قم از ناوگان ریلی استفاده کرده‌اند، بیان کرد: با توجه به تمهیداتی که ستاد تسهیلات زائران استان قم اندیشیده است مسافران نوروزی در اماکنی چون هتل‌ها و مهمانسرا‌ها، مدارس، ورزشگاه‌ها، کمپ‌ها و بوستان‌ها اسکان یافته‌اند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور زائران استانداری قم با بیان اینکه ۳۶ هزار و ۱۹۲ مسافر نوروزی در مدت مذکور در هتل‌ها و مهمانسراهای قم اسکان یافته‌اند، افزود: همچنین در این تاریخ سه هزار و ۵۵۶ زائر غیر ایرانی در هتل‌های استان قم اسکان یافته‌اند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نیز همانند سال‌های گذشته به عنوان بازوی ستاد تسهیلات زائران در بحث اسکان مسافران و زائران نوروزی عمل کرده است، تصریح کرد: آموزش و پرورش استان قم با در اختیار گذاشتن بیش از ۴۴۰ مدرسه توانسته است از ۲۷ اسفندماه الی هفتم فروردین ماه ۳۰۹ هزار و ۵۲۳ مسافر را اسکان دهد.

عالی‌پور با بیان اینکه با توجه به حجم بالای مسافران نوروزی به استان قم، علاوه بر هتل‌ها و مدارس، اماکنی که قابلیت اسکان مسافر را دارند در این راستا مورد استفاده قرارداده‌ایم بیان کرد: در مدت مذکور۵۰۵ هزار و۹۶ مسافر در اماکنی چون کمپ‌ها و بوستان‌ها، حسینیه‌ها و تکایا، مهمانسرای ادارات و خوابگاه‌ها و سالن‌های ورزشی اسکان یافتند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠١-١٣٩۴, ١٢:٠۴

   

پر مبحث ترین ها