سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در ايام نوروز اتفاق افتاد

اقامت یك میلیون مسافر در قم

مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری استان قم می‌گوید از ۲۷ اسفند تا هشتم فروردین نزدیك به یك میلیون مسافر در شهر قم اسكان یافتند.

عیسی رضایی با اشاره به اقامت یك میلیون نفری زائران در قم اظهار داشت: این عدد تقریبا یك پنجم كل مسافران وارد شده به شهر قم در این روزها است.  

وی با اشاره به بسیج تمام نیروها در استان برای اسكان زائران كریمه اهل بیت(س) خاطرنشان كرد: رتبه نخست اسكان زائران، همچنان به پارك‌ها و بوستان‌ها مربوط می‌شود كه تقریبا بار نیمی از اسكان مسافران نوروزی را به دوش می‌كشد.

به گفته مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری استان قم از ۲۷ اسفند تا هشتم فروردین ۵۴۲ هزار نفر را در بوستان‌ها و حاشیه‌ خیابان‌ها پذیرایی كرده است.
وی با اشاره به همكاری آموزش و پرورش برای حل معضل اسكان با استفاده از ظرفیت مدارس ابراز داشت: در این مدت بیش از ۳۳۰ هزار نفر از مسافران در مدارس مستقر شده‌اند.

رضایی با اشاره به اسكان ۱۵ هزار نفر در هتل‌های شهر قم در ایام نوروز ادامه داد: مهمان‌پذیرها هم در این مدت از ۲۰ هزار نفر پذیرایی كرده‌اند.

به گفته وی امسال ظرفیت سالن‌های ورزشی و خوابگاه‌های دانشجویی هم به اماكن اقامتی نوروزی افزوده شده كه ۵ هزار مسافر هم در این اماكن مستقر شده‌اند.

۱۳ اخطار كتبی به مجموعه‌های گردشگری

مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری استان قم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت ارزیابی به موقع از عملكرد اماكن اقامتی و گردشگری خاطرنشان كرد: از ابتدای شروع سفرهای نوروزی تا هشتم فروردین ۱۳ اخطار كتبی به اماكن اقامتی و گردشگری در قم داده شده است تا روند خدمت‌رسانی به زائران اصلاح شود.

وی اضافه كرد: همچنین مجموعه‌های گردشگری در این مدت ۱۴۶ اخطار دریافت كرده‌اند كه ۱۲۰ اخطار آن مربوط به مراكز اقامتی و ۲۳ اخطار مربوط به مجتمع‌های پذیرایی بود.

رضایی با اشاره به اینكه در این مدت ۲۳ مجتمع اقامتی هم از سوی اداره‌كل میراث فرهنگی قم تشویق شده‌اند گفت: این اقدام در راستای ترویج فرهنگ صحیح میزبانی و رعایت اصول در كار حرفه‌ای صورت می‌گیرد.

وی افزود: در مجموع در این مدت ۱۹۵ مورد بازدید از مجموعه‌های اقامتی و پذیرایی و دفاتر گردشگری صورت گرفته است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠١-١٣٩۴, ٠٩:۴١

   

پر مبحث ترین ها