سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ورود مسافران به قم از مرز ۸ ميليون نفر گذشت

از ۲۴ اسفندماه گذشته تا پایان نهم فروردين ماه بيش از ۸ ميليون و ۳۳۸ مسافر وارد استان قم شدند.

مديركل دفتر آمار و اطلاعات استانداری قم گفت: از ۲۴ اسفندماه گذشته تا پایان نهم فروردين ماه بيش از ۸ ميليون و ۳۳۸ مسافر وارد استان قم شدند.

 

جواد شاكر آراني در جلسه هماهنگي تسهيلات زائران ابراز داشت: در تعطيلات امسال به همت معاونت هماهنگي امور زائران استانداري قم سعي شد تا با ایجاد هماهنگی بین دستگاه های زیربط همانند سال‌هاي گذشته آمارهاي متفاوتي از مسافران تعطيلات نوروزي منعكس نشود.

وی بیان داشت: در اين راستا آمارهاي ورودي خودروها به استان و شهر قم به وسيله دستگاه‌هاي ترددشماري كه توسط سازمان حمل و نقل و پايانه‌هاي استان در مبادي ورودي قم نصب شده است، محاسبه مي‌شود.

وي ادامه داد: در بحث اسكان نيز بخشي از آمارها بر عهده آموزش و پرورش و بخش ديگر نیز به عهده هتل‌ها و محل‌هاي زير نظر سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان خواهد بود و آمار بخش ديگری از حضور مسافران نوروزي در پارك‌ها و بوستان‌هاي زير نظر شهرداري قم تهيه مي‌شود.

مديركل دفتر آمار و اطلاعات استانداري قم با بيان اينكه از ۲۴ اسفند ماه لغايت نهم فروردين ماه بيش از هشت ميليون و ۳۳۸ هزار نفر وارد استان قم شدند، افزود: هم چنين در اين مدت بيش از هفت ميليون و ۳۰۰ هزار مسافر نوروزي وارد شهر قم شدند.

وي با بيان اينكه  بيش از يك ميليون مسافر در اين مدت در مراكز زير نظر ستاد تسهيلات زائران استان قم اسكان يافته‌اند، بيان كرد: در اين مدت بيش از ۳۵۴ هزار مسافر در مدارس آموزش و پرورش، ۵۰ هزار مسافر در هتل ها و ۶۲۶ هزار نفر در بوستان‌ها و پارك‌ها اسكان يافته‌اند.

به گزارش مهر، شاكر آراني با بيان اينكه آستانه مقدس حضرت معصومه(س) در مدت دو روز مشخص و در دو درب ورودي نسبت به تهيه آمار زائران بارگاه كريمه اهل بيت(س) اقدام كردند، اظهار كرد: بر اساس اين آمار در روز ۲۹ اسفندماه از اين دو درب بيش از ۳۴۸ هزار  و در روز چهارم فروردين ماه بيش از ۴۷۹ هزار زائر وارد حرم شدند. ‌

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠١-١٣٩۴, ٠٢:۴٩

   

پر مبحث ترین ها