سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قدردانی خطیب جمعه قم از تلاش ها و فداکاری تیم مذاکره کننده هسته ای

وی با بیان اینکه همه تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران باید همزمان با امضای توافقنامه لغو شده و جزیی از آن باشد، خاطرنشان کرد: توافقنامه باید کاملا شفاف، روشن و غیرقابل تفسیر باشد تا تفسیرها و روایات گوناگون از سوی غربی ها درباره آن صورت نگیرد.

امام جمعه موقت قم ضمن قدردانی از تلاش و فداکاری های تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان، گفت: جمهوری اسلامی ایران بخوبی به همه جهانیان نشان داد، برنامه هایش کاملا منطقی و اخلاقی است.
 
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه های نماز جمعه شهر مقدس قم افزود: بیانیه مشترک صادر شده بر پایه گفته وزیر امور خارجه الزام آور نیست، اما تیم مذاکره کننده هسته ای در توافقنامه جامع که بر اساس راه حل های پیش بینی شده طی سه ماه آینده تدوین می شود باید نکاتی را مدنظر قرار دهد.

وی با بیان اینکه همه تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران باید همزمان با امضای توافقنامه لغو شده و جزیی از آن باشد، خاطرنشان کرد: توافقنامه باید کاملا شفاف، روشن و غیرقابل تفسیر باشد تا تفسیرها و روایات گوناگون از سوی غربی ها درباره آن صورت نگیرد.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه ملت ایران هرگز توقف و برگشت پذیری در مساله هسته ای را نمی پذیرد، اظهار داشت: انرژی هسته ای در کشورمان باید همواره رو به تکامل باشد و تاسیسات آب سنگین اراک باید حفظ شود.

وی بر ضرورت اخذ تضمین از غربی ها برای تمامی تعهدات آنها در توافقنامه تاکید کرد و گفت: تعداد سانتریفیوژها به هر مقدار که می خواهند باقی بگذارند، باید پاسخگوی نیازهای صنعتی و تولیدهای ارزشمند هسته ای در کشورمان باشد.

حسینی بوشهری در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی از سوی رهبر معظم انقلاب، این نامگذاری را با توجه به شرایط داخلی و بین المللی کشورمان بسیار حکیمانه دانست و گفت: قطعا امروز برای گذر از پیچ تاریخی و ایستادگی در برابر تهدیدها و تحریم های دشمنان، نیازمند همدلی و همزبانی مردم و مسوولان هستیم.

 

به گزارش ایرنا، عضو خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حملات وحشیانه به ملت مظلوم یمن، با بیان اینکه آیا یک ملت حق انتخاب برای سرنوشت خود را ندارد، تصریح کرد: مردم مظلوم و مقاوم یمن بدون تردید در برابر این تجاوزها ایستادگی خواهد کرد و کشورهای متجاوز پیش از آنکه به دیگران آسیب بزنند، خود در باتلاقی که ایجاد کرده اند، گرفتار خواهند شد.

حسینی بوشهری همچنین با اشاره به آزادسازی شهر تکریت در کشور عراق خاطرنشان کرد: توطئه ها و دسیسه ها برای خدشه دار کردن روابط میان جمهوری اسلامی ایران و عراق راه به جایی نخواهد برد و ملت غیور ایران اسلامی تا پیروزی نهایی در کنار ملت عراق خواهند بود.

وی همچنین با اشاره به شرایط نابسامان ازدواج و طلاق در جامعه، بروز پدیده ناگوار ازدواج سفید را از هر سیاهی، سیاه تر دانست و گفت: این معضلات ره آوردهای ننگین جهان غرب است که جامعه اسلامی را دچار کرده و دستگاههای اجرایی و فرهنگی کشور برای رفع این معضلات، وظایف و تکالیف سنگین و حساسی بر عهده دارند.

حسینی بوشهری در پایان ضمن قدردانی از مردم به جهت پاسداشت و حفظ حرمت ایام فاطمیه و همچنین تشکر و قدردانی از همت و تلاش تمامی دست اندرکاران و دستگاههای خدمت رسان در ایام تعطیلات نوروز، روز وفات حضرت ام البنین و تجلیل از مادران و همسران شهدا را گرامی داشت.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠١-١٣٩۴, ١٧:١١

   

پر مبحث ترین ها