سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اهتمام مسئولان برای بازگرداندن حقابه‌های زیست محیطی استان قم

بروز شده : ۶-٠٢-١٣٩۴, ٢٢:٠٩    نسخه چاپی    
استاندار قم با بیان اینکه ۷۰ درصد ریزگردهای قم منشأ داخلی دارند، بر ضرورت تلاش مسئولان برای بازگرداندن حقابه‌های زیست محیطی استان قم تأکید کرد.

 

حجت الاسلام محمد صادق صالحی منش در جلسه کمیته استانی گرد و غبار که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، اجرایی شدن تحقیقات و مطالعات انجام گرفته در زمینه رفع معضلات زیست محیطی قم را بسیار مهم ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید از کار جزیره‌ای در حوزه محیط زیست خودداری کنند، بر برگزاری کارگروه کار‌شناسی تجمیع و عملیاتی نمودن اقدامات پژوهشی دستگاه‌های مختلف تاکید و تصریح کرد: قرار گرفتن قم در حاشیه کویر موجب سنگین شدن مسئولیت مدیران در قبال آینده زیست محیطی استان شده است.

نماینده عالی دولت در استان قم، با تأکید بر لزوم ساماندهی مبادی ورودی استان، انتقال کارخانه‌های سنگبری را از کارهای خوب انجام شده طی یک سال اخیر عنوان کرد و گفت: امیدواریم در گام بعدی شاهد جمع آوری کوره‌های آجرپزی از مبادی ورودی شهر قم باشیم.

وی کاهش حقابه‌های زیست محیطی رودخانه‌ها، تالاب‌های استان و دریاچه نمک را از دلایل مهم هجوم ریزگرد‌ها به استان دانست و با بیان اینکه ۷۰ درصد ریزگردهای قم منشاء داخلی دارند تصریح کرد: باید در راستای بازگرداندن این حقابه‌ها اقدامات عملیاتی صورت پذیرد.

حجت الاسلام صالحی منش همچنین توجه به پیوست‌های زیست محیطی در پروژه‌های عمرانی را بسیار مهم و ضروری تلقی کرد و خواستار توجه بیش از پیش مسئولین به این مسئله مهم در اعطای مجوز‌ها شد.

ضرورت رعایت اصول پدافند غیرعامل در طرح‌های عمرانی

استاندار در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان، رعایت اصول پدافند غیر عامل را جزو اولویت‌های اساسی در طرح‌های عمرانی دانست.

حجت الاسلام محمد صادق صالحی منش در جلسه شورای پدافند غیر عامل استان که سالن امام جواد (ع) استانداری برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به توجه ویژه سازمان پدافند غیر عامل کشور به استان قم اظهار کرد: با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان در زمینه رعایت موارد پدافند غیر عامل در استان می‌توان به نتایج موثر دست یافت.

استاندار قم با تأکید بر سفارشات ویژه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) در توجه ویژه نیروهای مسلح به مسائل پدافند غیر عامل ادامه داد: مأموریت اصلی نیروهای مسلح که برقراری امنیت ملی در سراسر کشور است در سایه رعایت اصول پدافند غیر عامل در ساختار این نیرو‌ها بدست می‌آید.

وی آماده سازی زیرساخت‌های اجرای پدافند غیر عامل در استان را امری ضروری قلمداد نمود و تصریح کرد: آموزش‌های کاربردی به دستگاه‌های اجرایی سهم مهمی در مواجهه با بحران‌های اجتماعی و ایجاد فضایی امن در جامعه دارد.

حجت الاسلام صالحی منش وضعیت راههای منتهی به استان قم و حجم بالای تردد در این مسیر‌ها را مورد توجه قرار داشت واضافه کرد: محدوده شهری و حتی مسیر‌های دسترسی به مناطق مهم و پر جمعیت استان نیز نیازمند عزم جدی در بروز رسانی موارد امنیتی و پدافند غیر عامل می‌باشند.

وی توجه به مسائل بهداشت و درمان و نیز مباحث جنبی صنایع را ضروری عنوان کرد و افزود: در مورد هر پروژه و طرحی که در استان تعریف می‌شود باید رعایت اصول پدافند غیر عامل درآن‌ها جزء اولویت‌های اساسی باشد.

رئیس شورای پدافند غیر عامل استان قم با تأکید بر اهمیت مسائل آب و حامل‌های انرژی در استان قم ادامه داد: مباحث انرژی از منظر مصرف بهینه و صرفه جویی در مصرف و نیز موارد حفظ و نگهداری و حمل و نقل با مسائل پدافند غیر عامل ارتباط تنگاتنگی دارد و در اجرای این مسائل باید دقت لازم صورت گیرد.

در ابتدای این جلسه نیز روسای کارگروه‌های شورای پدافند غیر عامل به ارائه گزارشهایی مبنی بر اجرای موارد پدافند غیر عالم در حوزه‌های خود پرداختند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٢-١٣٩۴, ٢٢:٠٩

   

پر مبحث ترین ها