سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان بازرگانی استان قم خبر داد:

کنفدراسیون صادرکنندگان استان قم تشکیل می‌شود

اگر قرار باشد مشکل صادر کننده حل شود بهتر است این کار به دست خود آنان انجام شود، چرا که آنان مسائل خود را بهتر درک می‌کنند و بهتر می‌توانند مشکلات را احصا کنند که در این راستا تشکیل کنفدراسیون صادر کنندگان استان قم ضروری است.
 رئیس سازمان بازرگانی استان قم با اشاره به اینکه پنج کنسرسیوم صادراتی در استان قم فعال است، تشکیل کنفدراسیون صادرکنندگان استان قم به منظور ساماندهی تشکل‌های صادراتی استان را ضروری دانست.

 یونس عالی‌پور در دیدار با اعضای هیئت رئیسه تشکل‌های صادراتی استان قم گفت: اگر قرار باشد مشکل صادر کننده حل شود بهتر است این کار به دست خود آنان انجام شود، چرا که آنان مسائل خود را بهتر درک می‌کنند و بهتر می‌توانند مشکلات را احصا کنند که در این راستا تشکیل کنفدراسیون صادر کنندگان استان قم ضروری است.

استان قم دارای پنج کنسرسیوم صادراتی است

وی اظهار داشت: در سال‌های گذشته ۳ کنسرسیوم صادراتی در استان قم تشکیل شده و مشغول به کاراست که با تشکیل اتحادیه صادر کنندگان نرم افزار علوم اسلامی و اتحادیه صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی تعداد آنان به ۵ عدد خواهد رسید و امیدواریم این تشکل‌های صادراتی را در قالب کنفدراسیون صادر کنندگان استان قم ساماندهی کنیم.

عالی پوردر بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به منحصر به فرد بودن فرش ابریشم قم بیان داشت: صنعت فرش ابریشم استان قم صنعتی منحصر بفرد و بی‌رقیب در دنیاست و از این استان به عنوان مرکز فرش ابریشم جهان یاد می‌شود و وظیفه دستگاه حاکمیت حمایت از این هنر صنعت است که در این راستا هماهنگی‌هایی با تولید کنندگان نخ ابریشم گیلان و بانک‌های عامل صورت گرفته است.

نخ ابریشم فرش دستباف قم از استان گیلان تامین می‌شود

وی با تاکید بر لزوم حمایت از تولید داخلی و لزوم بهره وری ادامه داد: با تمهیداتی که اندیشیده شد و هماهنگی‌های صورت گرفته با استان گیلان، نخ ابریشم مورد نیاز تولید کنندگان فرش ابریشم استان قم مستقیما از آن استان تهیه و با هماهنگی بانک‌های عامل به صورت مدت دار در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان بازرگانی استان قم در ادامه به طرح ادغام وزارت بازرگانی و صنایع و معادن اشاره کرد و گفت: موضوعی به نام انحلال یک وزارت خانه وجود ندارد بلکه با تکیه و نگاه تولید صادرات محور به سمت و سوی گسترش صادرات پیش خواهیم رفت.

ادغام وزارت بازرگانی و صنایع عامل انسجام سیاست‌های تولیدی و تجاری کشور

وی با بیان اینکه ادغام یکی از ضروریات اقتصاد کشور در راستای توسعه تجارت و تولید پایدار است، تصریح کرد: انتظار می‌رود که به دنبال ادغام وزارت بازرگانی و صنایع، انسجام گسترده‌ای در سیاست‌های تولیدی و تجاری کشور حاصل شود.

عالی‌پور با اشاره به اینکه تولید رکن مهم ادغام است، عنوان کرد: با تشکیل وزارت تولید و تجارت وظیفه بخش خصوصی و تولید کنندگان سنگین‌تر از قبل خواهد شد و آنان باید سعی کنند به سمت تولید صادراتی حرکتی کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٣-١٣٩٠, ٢٢:٣۴

   

پر مبحث ترین ها