سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نخستین شهرک صنعتی غیردولتی قم در دولت یازدهم به بهره برداری رسید

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی قم از بهره برداری نخستین شهرک صنعتی غیردولتی در این استان در دولت تدبیر و امید خبر داد.

امیرهوشنگ طیبی نژاد با اعلام این خبر اظهارداشت: ایجاد شهرک صنعتی غیردولتی در چارچوب تحقق کاهش تصدی گری دولت بر فعالیتهای غیرحاکمیتی و منویات مندرج در قانون اصلاح تبصره پنج بند الف ماده سه قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی در سطح استان انجام می شود.

وی افزود: در این راستا قم بعنوان استانی در حال توسعه، از ظرفیتهای خوبی برای ایجاد شهرکهای غیردولتی برخوردار بوده و مقدمات اجرایی آنها نیز پیشرفت هایی داشته است.

وی ادامه داد: در همین راستا احداث این شهرک صنعتی غیردولتی در منطقه نیزار استان و در مجاورت جاده ترانزیت قم – اصفهان و در زمینی به مساحت 95هکتار جهت استقرار صنایع فلزی خصوصا صنایع پایین دستی فولاد مورد موافقت شرکت شهرکهای صنعتی قم قرارگرفت.

طیبی نژاد، عبور قطار سریع السیر تهران - قم - اصفهان از داخل شهرک، مجاورت با صنایع بزرگ فولاد، شبکه فیبر نوری، خطوط انتقال برق وخطوط سراسری گاز را از مهمترین مزایای این شهرک خصوصی برشمرد.

وی گفت: اقدامات اولیه این شهرک از سال 85 آغاز شد ولی طی یک سال گذشته با جدیت و پیگیری صورت گرفته، شهرک غیر دولتی پارس گستر نیزار در سال دولت و ملت، همدلی و هم زبانی به بهره برداری رسید.

استان قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، محمودآباد، سلفچگان، چاپ و نشر، قنوات، الغدیر نمونه کشوری و شهرک صنعتی تخصصی ICT می باشد

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٢-١٣٩۴, ٠٠:٠٣

   

پر مبحث ترین ها