سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شهردار قم:

بدهی شهرداری قم ۴۵۰ میلیارد تومان است/ بدهی ۳۶۰ میلیاردی دولت

شهردار قم گفت: بدهی شهرداری قم یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شده است که این رقم واقعی نیست زیرا بدهی شهرداری قم بیشتر از ۴۵۰ میلیارد تومان نیست.

 مرتضی سقائیان نژاد قبل از ظهر چهارشنبه در دیدار با حجت الاسلام سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و امام جمعه قم که با حضور آیت الله طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر قم در حرم کریمه اهل بیت(ع) برگزار شد،  اظهار داشت: شهرداری قم یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بدهکار است ولی این رقم واقعی نیست زیرا بدهی شهرداری قم بیشتر از ۴۵۰ میلیارد تومان نمی‌باشد.

وی با بیان اینکه بخش اعظم بدهی شهرداری قم مربوط به پروژه پیامبر اعظم(ص) است، ادامه داد:‌ ۵۶۰ میلیون تومان روزانه با احتساب سود بر بدهی شهرداری قم اضافه می‌شود و به این ترتیب همواره بدهی شهردای افزایش می‌یابد.

۳۶۰ میلیارد تومان بدهی دولت به شهرداری قم

شهردار قم افزود: ۳۶۰ میلیارد تومان دولت به شهرداری قم بدهکار است و تقریبا این بدهی دو برابر بودجه نقدی شهرداری قم است.

سقائیان نژاد در پایان ابراز کرد: اگر بتوانیم از بودجه‌های ملی استفاده کنیم بخش مهمی از مشکل شهرداری قم حل می‌شود.

شهردار قم دارای سوابق برجسته علمی و خدماتی است

 

امام جمعه اصفهان نیز در این دیدار طی سخنانی با بیان اشاره به توانمندی‌ها و سوابق علمی و کاری شهردار جدید قم اظهار کرد: آقای سقائیان نژاد فردی نخبه و دارای سوابق علمی و خدماتی برجسته‌ای همچون رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و عضو ستاد مقام معظم رهبری در حج بوده و در شهرداری اصفهان نیز خدمات خوبی ارائه کرده است.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد با بیان اینکه آقای سقائیان نژاد را از لحاظ علمی یک پروفسور می‌دانم، ادامه داد: شهردار قم در صداقت و انصاف برجسته است و خداوند را شاکریم که در قم خدمت می‌کند.

وی با بیان اینکه قم پیشانی جمهوری اسلامی است، گفت قم به توجه بیشتری احتیاج دارد و باید برنامه‌ای بلند مدات برای این شهر طراحی شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٣-١٣٩۴, ١٣:۴۴

   

پر مبحث ترین ها