سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سقائیان نژاد: ساختار سازمانی شهرداری قم نیازمند بازنگری است

شهردار قم با اشاره به ضرورت یک ساختار مناسب و چابک در این نهاد مردمی گفت: ساختار سازمانی شهرداری قم نیازمند بازنگری است.

 سید مرتضی سقائیان نژاد روز شنبه در جلسه ای با حضور مدیران ارشد معاونت شهرسازی و امور زیر بنایی شهرداری قم ابراز داشت:ساختار سازمانی باید به گونه ای باشد که از هرگونه موازی کاری جلوگیری شود.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت ویژه سازمان عمران و نوسازی در پیشبرد پروژه های عمرانی شهر تصریح کرد: سازمان عمران و نوسازی خط مقدم امور عمرانی در شهر است و باید این سازمان را به سمت چابک سازی هرچه بیشتر پیش ببریم تا بتوانیم بهترین کیفیت با بیشترین سرعت را در پروژه های عمرانی سطح شهر داشته باشیم.

سقائیان نژاد با بیان اینکه سازمان عمران و نوسازی موتور اجرایی شهرداری است بیان داشت: وظایف این سازمان که کاملا اجرایی است باید به خوبی تبیین شود و باید مباحث عمرانی و بهسازی به طور مجزا بررسی شود.

وی در ادامه اهمیت رسیدگی ویژه به بافت فرسوده در شهر قم را مورد توجه قرار داد و خاطر نشان کرد: لزوم رسیدگی ویژه به این بخش توسط سازمانی مجزا در شهر قم احساس می شود.

 

** قم نیازمند بکارگیری روشهای نوین برای مدیریت پسماند است

شهردار قم همچنین در دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم گفت: این شهر نیازمند بکارگیری روشهای نوین برای مدیریت پسماند است و به دنبال ایجاد شهری با حداقل آلایندگی ها هستیم.

سقائیان نژاد با اشاره به اهمیت محیط زیست و لزوم توجه به آن افزود: انجام اقدامات در این عرصه از ضروریات و اقتضائات زندگی شهروندی خواهد بود و هدف مدیریت شهری نیز از ابتدا اینگونه بوده که با همت و تلاش مضاعف به این سمت و سو حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون سرانه فضای سبز شهری در شهر قم کمتر از 9 متر مربع برای هر یک از شهروندان است و باید حداقل این میزان را به 25 مترمربع برسانیم، افزود: ایجاد فضای سبز در تحقق محیط زیست پاک و سالم بسیار موثر خواهد بود و برای ایجاد کمربند سبز و فضای سبز شهر قم هرچه بتوانیم کمک خواهیم کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قم نیز در این دیدار با اشاره به اینکه برخی مسائل زیست محیطی در شهر قم در شان این شهر نیست، تصریح کرد: باید با همکاری و مشارکت همه دستگاهها مشکلات موجود برطرف شود و امیدواریم با تعامل و همدلی بتوانیم برنامه های خوبی برای تحقق شهر پاک و سالم انجام دهیم.

سید رحمان دانیالی بیان داشت: در خصوص گرد و غبار و ریزگردها وضعیت خوبی نداریم و به صورت مقطعی با بحران روبرو می شویم.

وی در خصوص دفن پسماندهای شهری نیز گفت: روند فعلی باید تغییر یابد و امیدواریم با توجه به ظرفیت های علمی در شهر قم بتوانیم راهکارهای اصولی و اجرایی مناسبی برای رفع مشکلات زیست محیطی استان قم پیدا کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این دیدار بیان داشت: باید با همکاری و همدلی، اقدامات موثری انجام دهیم که مردم آثار و برکات این اقدامات را به خوبی ببینند.

عبدالحمید توکلی بینا با اشاره چالش هایی که برای تامین آب وجود داشته و هزینه های سنگینی که به دنبال دارد افزود: نباید بدون برنامه آب مصرف شود.

وی در خصوص مدیریت پسماند و استفاده از پساب ها در برخی امور گفت: حرکت بسیار خوبی آغاز شده است و باید با مدیریت و برنامه ریزی تخصصی در این حوزه ادامه و توسعه این روند را شاهد باشیم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٣-١٣٩۴, ٢٢:٣٨

   

پر مبحث ترین ها