سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صالحی‌منش: هیچکس حق ندارد اختیارات استاندار را زیر سئوال ببرد

استاندار قم با اشاره به اینکه شهردار جدید قم با انتخاب آزادانه شورای اسلامی شهر انتخاب شد، عنوان داشت: اگر کسان دیگری کار از دستشان خارج شده و نتوانسته‌اند کسی را که می‌خواهند به این پست برسانند چرا سر ما خالی می‌کنند و چرا آبروی استان را در صحن علنی مجلس می‌برند؟

استاندار قم در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: من اگر بیش از یک سال قبل با یک نماینده یک درد دل محرمانه داشته‌ام، وی حق ندارد الان در صحن علنی مجلس مطرح کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق صالحی‌منش عصر چهارشنبه در جلسه با شهردار و مدیران شهری قم با اشاره به اظهارات یکی از نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی با این مضمون که در قم مشخص نیست چه کسی استاندار است، اظهار داشت: من از لحظه‌ای که وارد این مسئولیت شدم هیچ بی‌احترامی نسبت به نمایندگان مردم در مجلس نداشته‌ام اما یک نماینده حق ندارد درد دلی که من بیش از یک سال پیش درگوشی به او گفته‌ام را در صحن علنی مجلس مطرح کند.

وی با اشاره به تشویش اذهان در سطح ملی پس از صحبت‌های این نماینده و بازخوردهای این حرکت ابراز داشت: از یک سال پیش به این طرف حتی یک مدیر تحمیلی وارد قم نشده و من تا حدی به امورات استان اشراف پیدا کرده‌ام که در برابر تمام تمامیت‌خواهی‌ها بایستم.

استاندار قم ادامه داد: اخیراً می‌خواستند آقایی را به  عنوان مدیر به قم تحمیل کنند اما از هر ابزاری استفاده کردند، من این اجازه را ندادم.

وی اظهار داشت: همان یک سال پیش هم که برخی مدیران به استان تحمیل می‌شدند من این موضوع را با مردم مطرح می‌کردم و انتقادات زیادی به من می‌شد منتهی در شرایطی که من باید پاسخگوی عملکرد برخی مدیران باشم، مردم باید بدانند که آنها انتخاب من نبوده‌اند.

حجت‌الاسلام صالحی‌منش افزود: من در این مدت تلاش کردم با همه با عدالت و یکسان برخورد کنم و تفاوتی میان اشخاص و گروه‌ها قائل نشوم.

استاندار قم با اشاره به اینکه شهردار جدید قم با انتخاب آزادانه شورای اسلامی شهر انتخاب شد، عنوان داشت: اگر کسان دیگری کار از دستشان خارج شده و نتوانسته‌اند کسی را که می‌خواهند به این پست برسانند چرا سر ما خالی می‌کنند و چرا آبروی استان را در صحن علنی مجلس می‌برند؟

وی تأکید کرد: بنده از یک سال پیش در انجام وظایف خود تحت تأثیر احدی واقع نشدم و در این مسیر سختی‌هایی هم متحمل شده‌ام اما خاطرم آسوده است که به وظیفه خودم عمل کردم.

حجت‌الاسلام صالحی منش با اشاره به سخنان آن نماینده که گفته بود در قم معلوم نیست چه کسی استاندار است، ابراز داشت: امروز تمام رؤسای ادارات و دستگاه‌ها می‌دانند باید با چه کسی هماهنگ شوند و اگر ما پاسخ کسی را در برخی موضوعات نمی‌دهیم به این خاطر است که احترامشان را حفظ می‌کنیم.

علت حمایت از شهردار سابق

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روند انتخاب شهردار جدید قم اظهار کرد: دیروز فردی به من گفت که شما با یک سال و نیم حمایت از آقای دلبری ضربه بدی به قم زدید اما من می‌گویم تا زمانی که استاندار هستم از انتخاب شورای اسلامی شهر دفاع خواهم کرد چرا که شورا نماینده مردم است.

استاندار قم گفت: وظیفه من این است که به عنوان نماینده دولت، از کسی که شورای شهر انتخاب می‌کند حمایت کنم تا روزی که ایشان استعفا داده یا از برکنار شوند.

وی با اشاره به اینکه استان قم تنها یک کلان شهر دارد، ابراز داشت: اگر قرار باشد استاندار از شهردار حمایت نکند در این استان کاری از پیش نمی‌رود.

حجت‌الاسلام صالحی منش افزود: بارها به مسئولان وزارت اطلاعات، وزیر کشور، رئیس مجلس شورای اسلامی و سازمان بازرسی گفته‌ام که تا وقتی آقای دلبری شهردار قم است من از ایشان حمایت می‌کنم و این کار را انجام دادم.

وی با اشاره به اینکه حمایت از شهردار سابق توسط وی در محدوده قانون بوده گفت: در عین حال در جلسه جامعه مدرسین گفتم که هر شخصی متخلف است باید پاسخ بدهد.

استاندار قم با اشاره به استعفای دلبری و روند انتخاب شهردار جدید، ابراز داشت: از همان ابتدا آقای سقائیان‌نژاد گزینه اصلی شورای شهر قم بود و من هم از این مسئله حمایت کردم.

وی با اشاره به رایزنی‌هایی که وی در این مسئله با رئیس مجلس، استاندار اصفهان و ... داشته افزود: با وجود تلاش شورای اسلامی شهر قم نتوانستیم در آن زمان آقای سقائیان‌نژاد را به حضور در قم مجاب کنیم.

حجت‌الاسلام صالحی منش با اشاره به انتخاب حسین باقری توسط شورای اسلامی شهر قم به عنوان شهردار اضافه کرد: در این روند با شورای شهر قم تعامل کردم تا اینکه دولت با انتخاب ایشان مخالفت کرد و من هم به این دلیل که کارمند دولت هستم مخالف حضور ایشان در قم شدم.

انتخاب سقائیان‌نژاد یک روند قانونی در قم داشت

وی افزود: پس از اینکه برای آقای سقائیان‌نژاد در اصفهان مشکل پیش آمد من بلافاصله با رئیس مجلس تماس گرفتم و کسانی مانند استاندار اصفهان و امام جمعه اصفهان را واسطه کردم تا ایشان در نهایت قبول کرد به قم بیاید.

استاندار قم گفت: همان زمان که ایشان پذیرفت شهردار قم شود من با معاون عمرانی تماس گرفتم و گفتم تمام مدارک باید آماده شود تا در کمترین فاصله مراسم معارفه ایشان را برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه با همکاری وزارت اطلاعات و وزارت کشور مدارک ایشان تکمیل و حکم شهردار قم صادر شد، گفت: همه این اتفاقات در روزهای تعطیل افتاد و اینطور نیست که مسئولان تمام کارها را در اینگونه روزها تعطیل کنند.

حجت‌الاسلام صالحی منش با اشاره به اینکه انتخاب سقائیان‌نژاد یک روند قانونی در قم داشت افزود: من همان موقع به معاونت سیاسی امنیتی و روابط عمومی گفتم که پاسخ رسانه‌هایی که در این زمینه شبهاتی مطرح می‌کنند را بدهید اما این کار انجام نشد.

ادامه این جلسه که شهردار قم، رئیس شورای اسلامی شهر قم، معاونان استاندار و روسای ادارات در آن حضور داشتند، بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩۴, ١۴:٢١

   

پر مبحث ترین ها