سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فریدون همتی سرپرست استانداری قم شد

بروز شده : ۵-٠۴-١٣٩۴, ١٨:۵۵    نسخه چاپی    
مدیرکل روابط عمومی استانداری قم گفت: در پی استعفای حجت‌الاسلام و المسلمین صالحی‌منش و پذیرش آن از سوی وزیر کشور، فریدون همتی به عنوان سرپرست استانداری قم منصوب شد.


سیدرضا علیزاده‌طباطبایی که در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: در پی استعفای حجت‌الاسلام و المسلمین صالحی‌منش از استانداری قم، این استعفا از سوی وزیر کشور مورد پذیرش قرار گرفت.
مدیرکل روابط عمومی استانداری قم افزود: وزیر کشور با تشکر از زحمات حجت‌الاسلام صالحی‌منش، فریدون همتی را به عنوان سرپرست استانداری قم معرفی کرده است. وی متولد سال 1339 در شهر ایلام است و دانشجوی دکترای مدیریت بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی نیز هست.
طباطبایی تصریح کرد: نظر دولت بر این بود که پس از استعفای استاندار قم، به سرعت برای استانداری قم سرپرستی معرفی کند تا امور شهر کریمه اهل بیت(س) با وقفه روبه‌رو نشود و اکنون نیز با حکم وزیر کشور، آقای همتی معرفی شده است که فرد با تجربه‌ای است و انشاء‌الله در قم منشأ خیرات و برکات زیادی می‌شود.

سوابق سرپرست جدید استانداری قم
فریدون همتی متولد سال 1339 ایلام است و اکنون دانشجوی دکترای مدیریت بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی است. مردم آذربایجان غربی او را به واسطه حضورش در صداوسیما می شناسند و هنوز هم نامش در میان کارکنان صدا وسیما می‌درخشد.
دوران مدیریت او را برخی، یکی از موفق‌ترین دوره‌های فعالیت رسانه ملی در استان آذربایجان غربی می دانند که ساختمان فعلی گلشهر یکی از ثمرات این مدیریت است.همتی بعد از چندی از صداوسیما استعفا داد و برای رقابت انتخاباتی راهی دیارش «ایلام» شد.
وی نمایندگی مردم ایلام را در دوره هفتم مجلس به دست آورد درحالیکه ارتباطاتش با آذربایجان غربی و دوستان سیاسی‌اش را همچنان حفظ کرده بود، همتی در دوره هشتم و بعد از اینکه از راهیابی به مجلس بازماند به دعوت عبدالرضا رحمانی‌فضلی، معاون سیاسی سابق صداوسیما که رئیس دیوان محاسبات شده بود، نزد وی رفت و مسئولیت معاونت این نهاد را عهده دار شد.
بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم و وزیر کشور شدن رحمانی‌فضلی، گمانه زنی‌های زیادی در خصوص فریدون همتی صورت گرفت به طوری‌که برخی رسانه‌ها، حکم استانداری آذربایجان غربی برای همتی را قطعی می‌دانستند اما چنین نشد و وی به عنوان مشاور وزیر کشور مشغول به کار شد.


telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۴-١٣٩۴, ١٨:۵۵

   

پر مبحث ترین ها