سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل کمیته امداد قم: تظاهر به فقر در جامعه رو به افزایش است

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قم گفت: تظاهر به فقر در جامعه رو به افزایش است که خطری جدی به شمار می آید و مصداق عینی آن را در هدفمندی یارانه ها مشاهده می کنیم.


 
به گزارش ایرنا، عبدالله جلالی روز یکشنبه در یکصد و سی و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم ابراز داشت: 60 درصد متقاضیان هدفمندی یارانه ها اعلام کردند که درآمد ما کمتر از 600 هزار تومان در ماه است و این نشان از تظاهر به فقر در جامعه است.
وی در ادامه بیان داشت: امروز مددکاری یک علم و بسیار دشوار و پیچیده است و در شرایطی قرار داریم که هر فرد و دستگاهی در پاسخگویی به یک عاجز او را به کمیته امداد هدایت می کند.
وی افزود: نقش کمیته امداد در امنیت اجتماعی کمتر در جامعه مورد توجه قرار گرفته شده است و در نظام جمهوری اسلامی فقرا بیشترین حامی نظام اسلامی هستند که این موضوع، مسوولیت کارگزاران نظام اسلامی را بیشتر می کند.
جلالی ابراز داشت: در استان قم روند حمایتی ما طی پنج سال گذشته کاهش داشته است و جمعیت زیر پوشش کمیته امداد در این استان از 5.3 درصد به 3.1 درصد رسیده است.
وی افزود: در استان قم 21 هزار و 320 خانوار تحت حمایت هستند و اشتغال خانواده ها از مهمترین برنامه های ما به شمار می آید.
وی به فعالیت های فرهنگی و تحصیلی برای خانواده ها و دانش آموزان زیر پوشش اشاره کرد و افزود: چهار هزار و 200 نفر دانش آموز و یک هزار دانشجو در استان توسط کمیته امداد حضرت امام(ره) پشتیبانی می شوند.
مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) قم بیان داشت: در مسکن از مدلی پیروی می کنیم که در هیچ نقطه کشور نیست و در سه سال گذشته بیش از 800 خانوار صاحب مسکن شده اند که در این زمینه تسهیلاتی نمی گیریم و همه بودجه از محل خیرین و کمک های مردمی است.
وی با اشاره به این که استان قم در صدقات و کمک های مردمی بیش از 24 میلیارد تومان دریافتی در سال گذشته داشته است گفت: در رسیدگی به ایتام رتبه نخست کشوری را در اختیار داریم و بر این باوریم که تحول چشمگیری در سطح زندگی فقرا و ایتام استان قم صورت گرفته است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠۴-١٣٩۴, ٠٨:٠٠

   

پر مبحث ترین ها