سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توافق هسته‌ای درعمل هم به‌درستی پیش رفت/تقدیر از تیم مذاکره‌کننده

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انشاالله برخی از مشکلات کشور با توافق هسته‌ای حل شود و کاهش یابد، گفت: امید است اجرای این توافق در مقام عمل هم به درستی پیش رود.


 علی لاریجانی که  شامگاه سه‌شنبه در جلسه هم‌اندیشی فرهنگیان استان قم در مرکز رفاهی فرهنگیان سخن می‌گفت، با اشاره به توافق هسته‌ای صورت گرفته بین ایران و غرب اظهار داشت: امروز شاهد حل و فصل موضوع هسته‌ای در حوزه بین‌المللی هستیم که در ۱۲ سال اخیر وقت بسیاری را از کشور گرفته است.

وی بیان داشت: باید از وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده هسته‌ای تشکر کرد که وقت کافی گذاشتند و گفتگوها را دنبال کردند و امروز شاهد توافق هستیم.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه طی سال‌های اخیر با ۱۵ فراز و فرود در زمینه هسته‌ای مواجه بودیم، افزود: این فراز و نشیب‌ها در زمینه‌های سیاسی و فنی بوده است که در این دوره اخیر با همت و تلاش زیاد به نتیجه رسید که امیدواریم برای ملت و کشور موجب خیر باشد.

وی با بیان اینکه انشاالله برخی از مشکلات کشور با این توافق رو به حل رود و کاهش یابد، افزود: امید است اجرای این توافق در مقام عمل هم به درستی پیش رود و بر اساس همین تنظیمی که صورت گرفته در مرحله اجرا نیز رعایت شود.

لاریجانی تصریح کرد: توافق هسته‌ای دستاورد خوبی برای کشور و توسعه ایران اسلامی خواهد بود.

آموزش و پرورش باید مورد توجه مسئولان باشد

وی در ادامه با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش به عنوان رکن مهم توسعه می‌بایست مورد توجه مسئولان باشد و کمبودها را نباید به حساب کم توجهی مسئولان گذاشت.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: نمایندگان مجلس نیز توجه خوبی به این بخش دارند و سعی می‌کنند منابعی را به وجود بیاورند تا به آموزش و پرورش کمک شود.

وی اضافه کرد: بدنه خود آموزش و پرورش نیز باید فکری برای رفع مشکلات کند.

سیر علمی در دانشگاه‌ها با نیاز کشور همخوانی ندارد

لاریجانی بیان داشت: در زمینه محتوایی نیز باید قبول کنیم که سیر علمی در دانشگاه‌ها با نیاز کشور همخوانی ندارد که مشکل بیکاری جوانان تحصیل کرده هم از این امر ناشی می‌شود.

وی با بیان اینکه همگونی بین نیازهای کشور در عرصه صنعت و تولید با خروجی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها وجود ندارد، افزود: سیستم آموزش عالی کشور باید به سمتی پیش رود که نیازهای کشور برطرف شود و ضرورت دارد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گسترده شود و سرمایه‌گذاری‌ها باید به این سمت سوق پیدا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به پیشرفت‌های ارتباطاتی شیوه‌های قدیم آموزشی کارآیی خود را از دست داده است و آرایش ما در این زمینه باید برای تحقق کارآفرینی معطوف شود.

وی افزود: آموزش و پرورش با وجود شرایط اقتصادی کشور با مشکلات عدیده‌ای مواجه است که البته بخشی از آن را باید تحمل کرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۴-١٣٩۴, ٠٠:٣٧

   

پر مبحث ترین ها