سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرپرست اداره‌ تعاون استان قم خبر داد:

فعاليت 220 شركت تعاوني مسكن مهر در قم

19.1درصد از تعاوني‌ها مربوط به بخش كشاورزي، 21.5 درصد مربوط به بخش صنعت و معدن، 27 درصد مربوط به بخش عمران و مسكن، 18.5درصد مربوط به بخش تعاوني خدماتي و 13.5درصد مربوط به بخش توزيعي هستند.
سرپرست اداره‌ تعاون استان قم از فعاليت 220 شركت تعاوني مسكن مهر در استان قم خبر داد.

حميدرضا زرين‌چنگ امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به تعدادتعاوني‌هاي ثبت شده در استان اظهار داشت: يك هزار و 982 تعاوني در بخش‌هاي مختلف به مردم خدمت ارائه مي‌دهند.
وي تصريح كرد: اين تعاوني‌ها با سرمايه‌گذاري بالغ بر 3 هزار و 805 ميليارد ريال و اشتغال‌زايي 15هزار و 402 نفر ايجاد شده است.
به گفته وي 19.1درصد از تعاوني‌ها مربوط به بخش كشاورزي، 21.5 درصد مربوط به بخش صنعت و معدن، 27 درصد مربوط به بخش عمران و مسكن، 18.5درصد مربوط به بخش تعاوني خدماتي و 13.5درصد مربوط به بخش توزيعي هستند.
سرپرست اداره‌ كل تعاون استان قم ادامه داد: علاوه بر اين 220 شركت تعاوني مسكن مهر نيز وابسته به اين اداره‌كل بوده كه مشغول ساخت و ساز واحدهاي مسكوني خود هستند.
وي با اذعان به نارضايتي مردم از عملكرد برخي تعاوني‌ها به ويژه در مسكن مهر گفت: علت نارضايتي بعضي مردم از شركت‌هاي تعاوني در بخش مسكن مهر، عدم توانايي تهيه سهم آورده به دليل تغيير در متراژ، نوع ساخت و مواردي از اين قبيل است.
زرين چنگ خاطرنشان كرد: تعاوني‌هاي مسكن مهر شركت‌هاي حقوقي مستقل هستند و وابستگي چندان زيادي به اداره تعاون ندارند و فقط اين اداره بر اساس ماده 66 قانون شركت‌هاي تعاوني، نظارت، آموزش، بررسي وضعيت مالي، بررسي تغييرات ثبت شركت‌ها و وضعيت شركت‌هاي تعاوني را بر عهده دارد.
پروژه مسكن مهر با هدف صاحب خانه كردن خانواده‌هاي ايراني در دستور كار دولت نهم قرار گرفت و بر همين اساس مقرر شد دولت زميني براي احداث خانه به مردم در قالب شركت‌هاي تعاوني ارائه دهد تا نسبت به ساخت و ساز آن اقدام كند.
اين پروژه هرچند در برخي شهرها با مشكلاتي مواجه بوده اما در كل مي‌توان گفت از جمله طرح‌هاي موفق دولت محسوب مي‌شود به گونه‌اي كه هرچند يكبار شاهد افتتاح اين طرح‌ها در كشور هستيم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩٠, ٢٢:٠٢

   

پر مبحث ترین ها