سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برای اولین بار/

طرح شجره طیبه در روستای کرمجگان اجرا می‌شود

بروز شده : ١-٠۴-١٣٩٠, ٢٣:١٣    نسخه چاپی    
با اجرای این طرح باغدار به جهت کسب رضایت الهی یک یا چند درخت را انتخاب کرده و درآمد حاصل از آن را حبس زکات می‌کند که در کنار این درختان تابلوهایی نصب می‌شود مبنی بر اینکه بار این درخت حبس زکات است.
 طرح شجره طیبه برای اولین بار در روستای کرمجگان بخش کهک قم اجرا می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی‌(ره) استان قم در گفتگو با مهر، ازاجرای طرح شجره طیبه برای اولین بار در روستای کرمجگان بخش کهک استان قم خبر داد و گفت: جهت گسترش فرهنگ زکات مستحبی، این طرح ظرف مدت یک هفته آینده اجرا می‌شود.

افشین پایانی فر در ادامه اظهار داشت: با اجرای این طرح باغدار به جهت کسب رضایت الهی یک یا چند درخت را انتخاب کرده و درآمد حاصل از آن را حبس زکات می‌کند که در کنار این درختان تابلوهایی نصب می‌شود مبنی بر اینکه بار این درخت حبس زکات است.

وی افزود: در این طرح باغدار می‌تواند طریقه صرف زکات را مشخص کرده که هزینه آن به افراد فقیر تعلق گیرد یا برای امور عامل منفعه صرف شود.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امدادامام خمینی(ره) قم با اشاره به اینکه از سال ۸۳ بحث زکات در جامعه پر رنگ‌تر شده و ستادهای زکات تشکیل شد عنوان کرد: با توجه به گرم و خشک بودن طبیعت استان قم اقلام نه گانه‌ای که زکات بر آن واجب می‌شود در این استان کم است و بنا به تاًکید مقام معظم رهبری مبنی بر پرداخت زکات مستحبی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و ستاد زکات در نظر دارد به سمتی برود که این واجب الهی سمت و سوی خود را پیدا کرده و در جامعه نهادینه شود.
 
وی اظهار داشت: میزان پرداخت زکات در سال ۸۹ در استان قم ۳۰۰ میلیون تومان بوده و پیش بینی می‌شود امسال این میزان به ۱ میلیارد تومان برسد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۴-١٣٩٠, ٢٣:١٣

   

پر مبحث ترین ها