سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر کل زندانهای استان قم خبر داد:

محکومان جرائم عمومی و مواد مخدر در قم از هم جدا می شوند

بروز شده : ٣-٠۴-١٣٩٠, ٠۴:٢٩    نسخه چاپی    
با افتتاح زندان شماره دو در استان قم ‏‌، ‌ محکومان مواد مخدر از محکومان جرایم عمومی جداسازی می‌شوند.
مدیر کل زندانهای استان قم از جداسازی محکومان مواد مخدر از محکومان جرایم عمومی با اقتتاح زندان شماره دو در استان خبر داد.

محمد قطبی ظهر پنج شنبه در  گفتگو با خبرنگاران اظهارداشت: با افتتاح زندان شماره دو در استان قم ‏‌، ‌ محکومان مواد مخدر از محکومان جرایم عمومی جداسازی می‌شوند.

قطبی با بیان اینکه زندان شماره دو استان قم تا پایان امسال تکمیل و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد بیان کرد: از جمله مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب در سال گذشته به استان قم راه اندازی کانون اصلاح و تربیت بود که این مصوبه تا پایان سال ۹۱ افتتاح خواهد شد.

وی با تشریح فعالیت‌های اداره کل زندان‌های استان قم اظهار داشت: اداره کل زندان‌های استان قم در سه محورطبقه بندی زندان، زندانی و خانواده‌های آنان خلاصه می‌شود و در همه این محور‌ها فعالیتهایی انجام شده است.

قطبی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص اشتغال زندانیان عنوان کرد: در سال گذشته تعداد ۵۰۰ شغل در داخل زندان و ۱۰۰ شغل نیز در خارج از زندان برای زندانیان ایجاد شد.

مدیرکل زندانهای استان قم با بیان اینکه دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب برای آزادی ۲۵۰ زندانی جرایم غیر عمد اختصاص یافته است عنوان کرد: تاکنون مقدمات آزادی ۱۹۸ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد فراهم شده است.

قطبی با اشاره به اختصاص ۳ میلیارد تومان برای ایجاد کارگاه اشتغال و بیش از دو میلیارد تومان برای کانون اصلاح و تربیت اظهار داشت: استان قم به لحاظ رتبه ستاد دیه و انجمن حمایت از خانواده زندانیان رتبه سوم را داراست.

انجام اقدامات روانی به منظور کاهش بازگشت زندانیان

مدیرکل زندانهای استان قم عنوان کرد: به منظور کاهش بازگشت زندانیان آزاد شده اقدامات روانی بین یک سال تا ۱۸ ماه و متناسب با استعداد افراد صورت می‌گیردکه در حال حاضر تعداد ۸۰۰ نفر از زندانیان آزاد شده تحت پوشش‌اند که در سال جاری ۹۰۰ نفر از دیگر زندانیان آزاد شده نیز تحت حمایت قرار خواهند گرفت.

وی به برخی از فعالیت‌های فرهنگی اداره کل زندان‌های استان قم اشاره کرد و افزود: اقدامات رواندرمانی و آموزش‌های بی‌سواردان در نهضت سوادآوزی، آموزش احکام و قرآن کریم و برگزاری کلاسهای تربیتی از جمله اقدامات اداره مل زندا نهای استان قم بوده است که این امر باعث کاهش بازگشت به جرم زندانیان آزاد شده داشته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۴-١٣٩٠, ٠۴:٢٩

   

پر مبحث ترین ها