سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با حبس ۴۰ درخت؛

باغداران روستای کرمجگان در طرح شجره طیبه شرکت کردند

بروز شده : ۵-٠۴-١٣٩٠, ٠٠:٢٠    نسخه چاپی    
در نظر داریم درختانی که باغداران این روستا حبس زکات کرده‌اند برای برطرف کردن مشکلات فقرایی که در خود روستا هستند استفاده شود و امیدواریم که این طرح در روستاهای دیگر نیز اجرا شود.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: باغداران روستای کرمجگان بخش کهک قم با حبس ۴۰ اصله درخت در طرح شجره طیبه و پرداخت زکات مستحبی شرکت کردند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) قبل از ظهر شنبه در مراسم افتتاحیهٔ طرح شجرهٔ طیبه که برای اولین بار در روستای کرمجگان بخش کهک استان قم برگزار شد، اظهار داشت: یکی از فرایضی که در قرآن بر آن بسیار تاکید شده است فریضه پر برکت زکات است و وظیفهً ما این است که در امر زکات تبلیغات موثر انجام داده و زمینه سازی داشته باشیم.

افشین پایانی فر با تاکید براینکه پرداخت زکات به زکات دهنده آرامش می‌دهدعنوان کرد: با توجه به اولین همایش زکات که در بخش کهک برگزار شد و با توضیحاتی که در خصوص زکات مستحبی ارائه شد، اهالی روستای کرمجگان به عنوان اولین واگذاری درختان شجرهً طیبه با حبس ۴۰ درخت در این طرح شرکت کرده و کشاورزان و باغداران این روستا در نظر گرفتند با حبس این درختان برای زکات مستحبی، سهمی برای فقرای روستا در نظر بگیرند.

وی با اشاره به اینکه زکات باعث پاکی مال و روح می‌شود افزود: امید داریم که این حرکت در دیگر بخش‌ها و شهر‌ها رواج پیدا کرده و در این مورد زمینه سازی شود تا چهرهً فقر از جامعهً اسلامی ما برچیده شود.

در ادامه محمد جاودانی فر یکی از چند باغداری است که در باغ خود ۴ درخت را حبس زکات کرده است، وی در گفتگو با مهر اظهار داشت: فقر و گرسنگی، انسان را به انزوا و گوشه گیری و بدبینی و ناامیدی می‌کشاند، ولی با پرداخت زکات و سایر انفاقات مشکلات اقتصادی مردم حل شده و حضور مردم در صحنه‌های مختلف بیشتر می‌شود.

جاودانی فر هدف از اجرای این طرح را فقر زدایی از روستای کرمجگان عنوان و تصریح کرد: در نظر داریم درختانی که باغداران این روستا حبس زکات کرده‌اند برای برطرف کردن مشکلات فقرایی که در خود روستا هستند استفاده شود و امیدواریم که این طرح در روستاهای دیگر نیز اجرا شود.

گفتنی است طرح شجرهً طیبه در مرحله بعد در بخش خلجستان اجرا خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۴-١٣٩٠, ٠٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها