سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حداد عادل: مجلس خبرگان نباید جناحی و دوقطبی شود

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب مظهر وحدت ملی است، گفت: کشور در زمان فعلی به وحدت، انسجام و یکپارچگی ملی نیاز دارد و وحدت ملی ما از اعتقادات دینی، فرهنگ دینی و انقلاب اسلامی جدا نیست.

 

غلامعلی حدادعادل در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه قم، قم را خاستگاه انقلاب اسلامی دانست و گفت: قم یک شهر معمولی و عادی نیست، انقلاب اسلامی ایران از قم آغاز شده؛ از این رو مردم ولایت‌مدار قم باید حامی و پشتیبان انقلاب باشند.

او با اشاره به انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان افزود: متأسفانه برخی در صدد هستند که انتخابات مجلس خبرگان را جناحی کنند، مجلس خبرگان هیچ گاه نباید جناحی و دوقطبی شود، جناحی کردن مجلس خبرگان رهبری خدمت به کشور نبوده بلکه به ضرر مملکت تمام می‌شود.

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با تأکید بر ضرورت وحدت نیروهای انقلابی و ارزشی در انتخابات پیش رو اظهار کرد: وحدت رمز پیروزی است و هر کس در این انتخابات وحدت‌شکنی کند باید هزینه آن را در پیشگاه خدا و ملت بپردازد.

وی با گرامیداشت حماسه 9 دی ادامه داد: مردم در روز 9 دی به صورت خودجوش در میدان حضور پیدا کرده و با حمایت از انقلاب و رهبری بصیرت خود را نشان دادند، این حماسه مردم سبب شد دشمنانی که تصور می‌کردند عمر انقلاب به پایان رسیده نا امید شوند.

حدادعادل گفت: فتنه‌گران با اصل نظام مخالف بودند، اهل فتنه در سال 88 ادعا داشتند که در انتخابات ریاست جمهوری تقلب شده اما هیچ دلیل و مدرکی ارائه نداده و بر خلاف قانون عمل کردند، حتی هیأت‌هایی برای رسیدگی به اعتراضات تشکیل شد و شورای نگهبان نیز دستور بازشماری درصدهایی از آرا را داد اما فتنه‌گران به آشوب خود ادامه دادند.

او تهمت زدن به نظام و ایجاد آشوب در کشور را که بهانه به دست دشمن داده بود جفای به انقلاب عنوان و اضافه کرد: در برابر فتنه‌گران رهبر معظم انقلاب با حکمت و عقلانیت تمام از آرای مردم دفاع کردند و در طول فتنه 88 همگان را به آرامش، وحدت و رعایت قانون دعوت می‌کردند.

حدادعادل در پایان با اشاره به تحریم‌های آمریکا پس از برجام گفت: دشمنی دشمن در تحریم‌های جدید قابل مشاهده است؛ ملت ایران باید با حضور پر شور و پررنگ در انتخابات آینده حماسه‌ای دیگر بیافرینند و همانند همیشه دشمن را نا امید کنند.

منبع: ایسنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١٠-١٣٩۴, ٢٠:٠٢

   

پر مبحث ترین ها