سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تا سال ۹۱/

قبوض خدمات در قم نباید حضوری پرداخت شود

در زمینه پرداخت قبوض به صورت غیر حضوری تبلیغات و حمایت‌های بسیار خوبی انجام می‌شود و باید به سمت و سوی خدمات غیر حضوری پیش برویم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری قم بر پرداخت کامل قبوض بصورت غیر حضوری در قم تا سال آینده تاکید کرد.

محسن محرری ظهر چهارشنبه در مراسم پنجمین دوره اهدای جوایز به برندگان پرداخت‌های به موقع و غیر حضوری قبوض تلفن ثابت و قرعه کشی دوره ششم که در سالن بعثت سازمان جوانان استان برگزار شد، با تاکید بر اینکه پرداخت قبوض بصورت حضوری در استان باید محدود‌تر شود، اظهار داشت: تا سال آینده پرداخت حضوری قبوض در استان باید به صفر برسد.

وی ادامه داد: در زمینه پرداخت قبوض به صورت غیر حضوری تبلیغات و حمایت‌های بسیار خوبی انجام می‌شود و باید به سمت و سوی خدمات غیر حضوری پیش برویم.

درصد خطا در پرداخت غیر حضوری قبوض صفر است

معاون استاندار قم گفت: در حال حاضر اعتماد سازی برای پرداخت غیر حضوری قبوض در بین مردم فراهم شده است اما در ابتدا مردم یک مقدار در پرداخت قبوض بصورت غیر حضوری تردید داشتند ولی به مرور زمان بعد از گذشت سه سال اعتماد سازی مناسب در بین مردم صورت گرفت و هم اکنون نیز درصد خطای پرداخت غیر حضوری قبوض در قم صفر است و اگر هم موردی باشد بانک و شرکت‌ها جوابگو هستند.

وی با اشاره به اینکه در پرداخت غیر حضوری قبوض درج مهر ارزشی ندارد،‌‌ همان کد رهگیری کفایت می‌کند، افزود: برخی از شهروندان از از عدم درج مهر بر قبوض هنگام پرداخت آن نگران هستند اما کد رهگیری برای این کار کفایت می‌کند و نیازی به مهر نیست.  وی ابراز داشت: با یک شماره تلفن و یا دستگاه خود‌پرداز می‌توان قبوض خود را پرداخت کرد و می‌توان از اینکار بی‌ارزش یعنی مراجعه حضوری به بانک جلوگیری کرد که انجام آن در صرفه جویی وقت، هزینه و کاهش بار ترافیکی بسیار موثر است.

محرری با اشاره به اینکه امروزه تقریباَ همه بانک‌ها از دریافت قبوض به صورت حضوری خودداری می‌کنند، افزود: با توجه به وجود زیر ساخت‌های لازم برای پرداخت قبوض بصورت غیر حضوری دیگر پرداخت قبوض بصورت حضوری ارزشی ندارد.

۵۰ درصد قبوض در قم بصورت غیر حضوری پرداخت می‌شود

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد قبوض در قم بصورت غیر حضوری پرداخت می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر ۶ درصد قبوض در بانک‌ها به صورت حضوری پرداخت می‌شود و ما بقی آن در دفا‌تر پیشخوان استان و بصورت غیر حضوری انجام می‌شود.

دفا‌تر پیشخوان قم ملزم به تجهیز سیستم خود‌پرداز هستند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری قم با تأکید بر اینکه دفا‌تر پیشخوان استان ملزم به تجهیز خود به سیستم خود‌پرداز هستند، اضافه کرد: اگر دفتری خود را به این سیستم مجهز نکند از گردونه خدمات دهی در استان حذف خواهد شد و همچنین باید فرهنگ سازی و آموزش پرداخت غیر حضوری قبوض در استان صورت گیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۴-١٣٩٠, ٠٣:۴١

   

پر مبحث ترین ها