سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نمایشگاه صنایع دستی در قم برپا شد

قم – معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم از برگزاری نمایشگاه هنرهای دستی و آموزش آن در بوستان نرگس قم خبر داد.

، حسن بحرینی با اشاره به اینکه نمایشگاه صنایع دستی قم تا ۲۲ اردیبهشت‌ماه سال جاری پذیرای عموم مردم است، گفت: علاقمندان می‌توانند ساعت ۸ صبح الی ۱۳ از هنرهای دستی استان قم واقع در بوستان برگس، خانه امید بازدید کنند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم افزود: در این نمایشگاه تولیدات صنایع دستی با حضور هنرمندان معرفی و به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به صنایع دستی عرضه شده در این نمایشگاه گفت: صنایع دستی شامل رشته‌های رودوزی‌های الحاقی، ملیله دوزی، سکه دوزی، سرمه دوزی، نوار دوزی، گلیم بافی، سراجی سنتی و نقاشی روی سفال به نمایش گذاشته شده است.

بحرینی ادامه داد: در این نمایشگاه دو هنرمند و مربی صنایع دستی اعظم و فاطمه حاج حسینی حضور دارند و به علاقمندان، کار تولید زنده و آموزش صنایع دستی را ارائه می‌دهند.

 وی با بیان اینکه صنایع دستی در استان قم به علت نوع زندگی سنتی و غنی مردم می‌تواند در طراحی منازل و استفاده شخصی به کار گرفته شود، گفت: این هنرهای دستی در سالی که با شعار «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نامگذاری شده است در سبک زندگی اسلامی و ایرانی مورد بهره‌مندی قرار گیرد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم بیان داشت: در صورتی که هنرهای صنایع دستی معرفی شود مردم رغبت برای خرید این تولیدات پیدا می‌کنند و این امر باعث ارتقای وضعیت تولید صنایع دستی و حمایت از هنرمندان قمی می‌شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٢-١٣٩۵, ١٩:٠٩

   

پر مبحث ترین ها