سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

از سوی جامعه مدرسین/

مراسم بزرگداشت حجت الاسلام صدوقی در قم برگزار شد

 مراسم بزرگداشت امام جمعه فقید یزد از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه در مسجد اعظم قم برگزار شد.

 مراسم بزرگداشت حجت الاسلام صدوقی امام جمعه فقید یزد شامگاه پنج شنبه در مسجد اعظم قم و از سوی جامعه مدرسین و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، مراجع تقلید و آیات عظام سبحانی و شبیری زنجانی و حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، حضرات آیات ابراهیم امینی، حسینی بوشهری و حجت الاسللام سعیدی امامان جمعه قم، آیت الله مقتدایی مدیر حوزه‌های علمیه، حجت الاسلام سید علی خمینی، نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید، تعدادی از اعضای محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه و مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

عضو جامعه مدرسین حوزه در این مراسم در سخنانی با تجلیل از شخصیت حجت الاسلام صدوقی امام جمعه فقید یزد اظهار داشت: ایشان دارای ویژگی‌های یک روحانی موفق بود.

آیت الله رضا استادی با بیان اینکه مرحوم صدوقی همواره به فکر خدمت به مردم بود افزود: ایشان و پدر شهیدشان خدمات بسیاری را به مردم یزد ارائه کردند که رهبر معظم انقلاب نیز در پیام تسلیت خود بر این خدمات تکیه داشتند.

وی، حجت الاسلام صدوقی را انسانی معتدل معرفی کرد و گفت: مرحوم صدوقی انسانی متواضع و معتقد بود هر چند از نظر سلیقه سیاسی با برخی از جریانات مخالف بود اما در طول این سال‌ها حرفی نزد که باعث ایجاد تنش و اختلاف شود.

امام جمعه قم با اشاره به خدمات فراوان ایشان و آیت الله صدوقی به حوزه علمیه افزود: همه روحانیون یزد و اقشار مختلف مردم ایشان را قبول داشتند و در واقع ایشان به گونه‌ای رفتار کرد که باعث ایجاد وحدت بین مردم و همچنین روحانیون بود.

آیت الله استادی با اشاره به تجلیل مردم یزد از مرحوم صدوقی در مراسم تشییع جنازه ایشان اظهار داشت: این گونه تجلیل‌ها باید برای مسئولان و غیر مسئولان درس باشد که نمی‌توان هیچگاه مردم را از روحانیت جدا کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۴-١٣٩٠, ١۵:۴۵

   

پر مبحث ترین ها