سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مسئولان باید توجه ویژه‌ای به محرومان جامعه داشته باشند

یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه نمایندگی مجلس، امتحانی الهی است،‌ گفت: مسئولان باید در جهت رفاه و آسایش مردم، اهتمام بیشتری داشته باشند.

19دی انلاین -

به گزارش  دفتر آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی، این استاد برجسته حوزه امروز در دیدار محمدرضا عارف و جمعی از منتخبین دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که در بیت آیت الله صافی گلپایگانی برگزار شد، با اشاره به اینکه فرصت نمایندگی مجلس شورای اسلامی یک امتحان الهی است، گفت: مسائل دنیا، زودگذر است، مهم آن است که فرد متوجه این باشد که راهش، راه خداوند متعال و هدفش رضایت حضرت ولی عصر(عج) باشد.

وی افزود:‌ باید شخصی که این مقام را عهده‌دار می‌شود به دنبال تحصیل رضایت خداوند و رضای بندگان او باشد و همه؛ چه نمایندگان و چه غیر آن‌ها در این وظیفه و هدف علی السّواء هستیم؛ بالأخره امتحان است؛ و باید سعی کنیم از این امتحانات سربلند بیرون بیاییم.

آیت الله صافی گلپایگانی در قسمت دیگری از سخنان خود، با اشاره به وجود برخی از روحانیون در مجلس شورای اسلامی، افزود: البته عزیزانی که به عنوان روحانی در مجلس انتخاب شده‌اند، وظیفه بیشتری دارند. درست است که در اصل، وظیفه همه، حفاظت از احکام الهی و حدود شرع است، لیکن اشخاصی که در این لباس مقدس هستند وظیفه بسیار بالاتری دارند و باید در جایی که لازم است مواظبت بیشتر و اهتمام زیادتری داشته باشند.

وی در بخش دیگری از توصیه‌های خود به نمایندگان مجلس، بیان کرد: اصل انقلاب توسط همین مردمی بود که با خلوص نیت و فداکاری، آن را پدید آوردند و اکنون نیز همه مسئولان بخصوص شما نمایندگان محترم باید در جهت رفع مشکلات و موانع و نیز ایجاد رفاه و آسایش مردم شریف اهتمام کنید بخصوص توجه ویژه‌ای به محرومان و مستضعفان جامعه داشته باشید.

این مرجع تقلید شیعیان در پایان این دیدار، برای همه مسئولان و حاضران در جلسه، توفیق روزافزون در خدمت به دین و مردم، مسألت نمود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٢-١٣٩۵, ١٩:٠٩

   

پر مبحث ترین ها