سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم خبرداد:

پلمپ یک واحد تولید نوشیدنی غیر بهداشتی در قم

بازرسان اداره نظارت بر مواد غذایی و آرایشی بهداشتی در بازرسی از این واحد تولیدی مشکلات متعدد بهداشتی را شناسایی و از فعالیت این واحد تا اطلاع ثانوی جلوگیری به عمل آمد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم از پلمپ یک واحد تولید نوشیدنی غیربهداشتی در قم خبر داد.

مجتبی احمدزاده قمی با بیان اینکه در پی گزارش‌هایی مبنی بر تولید مواد غذایی غیربهداشتی در یکی از واحدهای تولیدی تیم‌های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی قم با هماهنگی قاضی تعزیرات در محل حاضر شدند.
وی افزود: بازرسان اداره نظارت بر مواد غذایی و آرایشی بهداشتی در بازرسی از این واحد تولیدی مشکلات متعدد بهداشتی را شناسایی و از فعالیت این واحد تا اطلاع ثانوی جلوگیری به عمل آمد.
 
احمدزاده خط تولید غیربهداشتی، محیط آلوده و کثیف کارخانه، استفاده از مواد اولیه غیرمجاز، عدم رعایت بهداشت فردی و اصول برچسب گذاری، وجود محصولات غیرقابل استفاده در خط تولید و غیرفعال بودن سردخانه نگهداری مواد اولیه را از جمله مشکلات بهداشتی این واحد برشمرد و گفت: پرونده این واحد متخلف جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.

وی با اشاره به تشدید حوزه نظارتی غذا و دارو و مواد غذایی و آرایشی بهداشتی به تولیدکنندگان توصیه کرد: در تولید انواع محصولات ضوابط و مقررات بهداشتی در حوزه کارخانه را رعایت کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم تأکید کرد: با توجه به اینکه مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارند با افرادی که بخواهند به هر نحوی سلامت مردم را به مخاطره بیاندازند به شدت برخورد می‌شود.

احمدزاده از مردم نیز خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی و کیفیت نامطلوب مواد غذایی و بهداشتی و آرایشی مراتب را با شماه ۰۹۶۴۶ در میان بگذارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۴-١٣٩٠, ٢٠:۴٩

   

پر مبحث ترین ها