سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل دیوان محاسبات استان قم :

جهاد اقتصادی در نظام اداری سالم و عاری از فساد امکانپذیر است

جهاد اقتصادی در یک نظام اداری سالم و عاری از فساد امکانپذیر است و دستگاههای نظارتی و اجرایی باید با مشارکت و تعامل همه جانبه تلاش خود را در تحقق این امر مهم به کار گیرند.
مدیر کل دیوان محاسبات و عضو شورای دستگاههای نظارتی استان قم تحقق شعار جهاد اقتصادی در کشور را در گرو ایجاد نظام اداری سالم و عاری از فساد امکانپذیر عنوان کرد.

مهدی دهرویه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نامگذاری امسال به سال جهاد اقتصادی اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا از این ظرفیت بالقوه استفاده کرده و یک حرکت جهادی در زمینه نظارت به وجود بیاوریم.

وی افزود: جهاد اقتصادی در یک نظام اداری سالم و عاری از فساد امکانپذیر است و دستگاههای نظارتی و اجرایی باید با مشارکت و تعامل همه جانبه تلاش خود را در تحقق این امر مهم به کار گیرند.

مدیرکل دیوان محاسبات استان قم در ادامه از برگزاری همایش ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد در قم خبر داد و گفت: این همایش فردا چهارشنبه توسط شورای دستگاههای نظارتی استان متشکل از اداره کل اطلاعات، اداره کل بازرسی و دیوان محاسبات استان برگزار می‌شود.

وی عملیاتی کردن نتایج جلسات شورای دستگاههای نظارتی استان در ارتقای سلامت نظام اداری با بهره‌مندی از تمامی ظرفیتهای مدیریتی استان اعم از عالی، میانی و عملیاتی داخل و خارج مجموعه دستگاههای اجرایی را از اهداف برگزاری این همایش ذکر کرد.

دبیر همایش ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد با اشاره به شعار عملیاتی این همایش با عنوان جهاد اقتصادی، بهبود مدیریت و سلامت اداری در پرتو نظارت همگانی تاکید کرد: بدین منظور از تمامی مدیران کل، رؤسا، مدیران عامل، ذی حسابان، مسئولان حراست و بازرسی تمام دستگاههای اجرایی در این همایش دعوت به عمل آمده تا زمینه یک حرکت جهادی با نگاه بهبود مدیریت در جهت ارتقای سلامت اداری فراهم شود.

مدیرکل دیوان محاسبات استان قم نقش دین مداری در ارتقای سلامت و صحت فعالیتهای دستگاههای اجرایی و نقش فزاینده سلامت اداری در تحقق جهاد اقتصادی را از محورهای این همایش نام برد.

دهروی جایگاه شورای دستگاههای نظارتی در ارتقای بهره وری، نظارت کار آمد و مبارزه با فساد و همچنین مدیریت کارآمد و سلامت نظام اداری با بهره گیری از ظرفیت نظارت همگانی را از دیگر محورهای این همایش عنوان کرد.

وی همچنین از تشکیل سه کارگاه آموزشی در این همایش خبر داد و گفت: آشنایی با قانون برنامه پنجم توسعه، آسیب‌شناسی نظام مالی و پولی و آشنایی با قانون مبارزه با پولشویی و نهایتا راهکار‌های پیشگیری و مبارزه مؤثر با فساد اداری، عناوین کارگاههای آموزشی این همایش را تشکیل می‌دهند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۴-١٣٩٠, ١٨:۴۶

   

پر مبحث ترین ها