سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرمانده انتظامی قم:

هدف نیروی انتظامی اجتماعی کردن فضای کنترل جرم است

19 دی: فرمانده انتظامی استان قم گفت: یکی از اهداف پلیس قم، اجتماعی کردن فضای کنترل جرم است که این امر نیازمند تحلیل بهنگام است.

سردار کاظم مجتبایی در بازدید از دفتر روزنامه 19 دی با بیان اینکه اقدامات فرهنگی و اجتماعی مقدمه اقدامات انتظامی است، افزود: ممکن است به امنیت نگاه سخت افزاری انجام گیرد اما نگاه فرهنگی و ایجابی صحیح‌تر است.

وی با بیان اینکه جامعه در سطوح مختلف از نظر فکری و رفتاری ویژگی منحصر به فردی دارد، افزود: پلیس باید بتواند ویژگی‌های فکری و رفتاری مردم را سنجش کند زیرا در هر سطحی از جامعه رفتاری متناسب با آن سطح باید در نظر گرفته شود.

فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد:‌ ممکن است نگاه یک طرفه و سخت افزاری به مسائل امنیتی و اجتماعی تأثیرگذار باشد اما نتایج آن زودهنگام است و زود از بین می‌رود.

وی گفت: نگاه سخت افزاری سخت‌تر است و در طولانی مدت بوجود می‌آید اما از بین رفتن آن دیرهنگام است.

مجتبایی عنوان کرد:‌ پلیس به اقتضای هر شرایطی تصمیمی می‌گیرد و رفتاری متناسب با موقعیت دارد.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: یکی از اهداف پلیس قم، اجتماعی کردن فضای کنترل جرم می‌باشد که این امر نیازمند تحلیل بهنگام است که برای تحلیل مسائل و آسیب‌ها نیازمند ایجاد اتاق فکر و نظرات کارشناسی هستیم که این امر می‌تواند در تحقق اهداف پلیس موثر باشد.

وی عنوان کرد: نا کارآمدی مسائل اجتماعی و فرهنگی ممکن است موجب بروز آسیب‌ها و مفاسد اخلاقی در جامعه شود در نتیجه زمان و محدوده انعکاس آنها می‌تواند در رسیدن به اهداف به ما کمک کند.

مجتبایی اظهار کرد: باید حساسیت بر روی آسیب‌های اجتماعی به اندازه‌ای باشد که نه بیش انگاری و نه کم انگاری وجود داشته باشد.

مدیر مسئول روزنامه 19 دی هم در این دیدار با تاکید بر اهمیت و حساسیت مسائل اجتماعی و فرهنگی اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی در جامعه ما وضعیت خوبی ندارد و اگر نتوانیم این موضوع را کنترل کنیم٬ کارآمدی نظام زیر سوال می‌رود.

مرتضی داستانی افزود: رسانه‌ها در مسائل اجتماعی و امنیتی نقشی بی‌بدیل دارند به گونه‌ای که با یک خبر می‌توانند ناامنی ایجاد کنند و گاهی که اسباب ناامنی هم فراهم باشد٬ با یک خبر می‌توانند امنیت ایجاد کنند.

وی خواستار همکاری نزدیک‌تر با نیروی انتظامی و دریافت اطلاعات صحیح در حوزه آسیب‌های اجتماعی از سوی پلیس شد تا رسانه‌ها بتوانند نقش خود را در کنترل آسیب‌های اجتماعی به خوبی ایفا کنند.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٢-١٣٩۵, ١۶:١٧

   

پر مبحث ترین ها