سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان قم:

تولید برق باید به بخش خصوصی واگذار شود

بروز شده : ۶-٠۵-١٣٩٠, ٠٠:۵۶    نسخه چاپی    
یکی از اهداف شرکت برق استان دعوت از سرمایه گذاران برای احداث نیروگاه و همچنین خرید شرکت توزیع و ورود آنها به این عرصه است.
 مدیر عامل شرکت توزیع برق استان قم بر ورود بخش خصوصی در عرصه تولید برق و سرمایه گذاری در این بخش تأکید کرد.

سید مرتضی نبوی قبل از ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاحیه اولین نیروگاه تولید پراکنده برق در قم که در تالار نخل طلایی قم برگزار شد، با اشاره به اینکه امروزه صنعت برق به این نتیجه رسیده است که تولید برق را باید به بخش خصوصی واگذار کند، اظهار داشت: یکی از اهداف شرکت برق استان دعوت از سرمایه گذاران برای احداث نیروگاه و همچنین خرید شرکت توزیع و ورود آنها به این عرصه است.

وی با بیان اینکه هم اکنون در قم با استقبال خوب سرمایه گذاران بخش خصوصی در صنعت تولید برق مواجه شده‌ایم گفت: امروز اولین نیروگاه تولید پراکنده برق در قم با همت بخش خصوصی راه اندازی شد و هدف این نیروگاه فروش برق به صنایع و متقاضیان است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان قم در ادامه گفت: امروزه شرکت توانیر کشور به این نتیجه رسیده است که بخش خصوصی وارد این عرصه شود تا جذب تولید پراکنده و سرمایه گذاری در این بخش افزایش پیدا کند.

قم دارای 380 هزار مشترک برق است


نبوی با اشاره به اینکه شرکت توزیع برق قم دارای 380 هزار مشترک در استان است، ابراز داشت: پیک بار مصرفی استان قم در تابستان سال گذشته 503 مگاوات بوده است اما در تابستان سال جاری این میزان به 495 مگاوات رسیده است.

وی افزود: با توجه به اینکه سال گذشته بیش از 20 هزار مشترک در استان جذب شد اما خوشبختانه با مدیریت مصرف انرژی توسط شهروندان قم پیک بار مصرف و همچنین مصرف انرژی در استان نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان قم اظهار داشت: این کاهش مصرف برای استان بسیار خوب است بدلیل اینکه صنعت برق با سرمایه گذاری در این بخش با هدف استفاده بهینه از این سرمایه و همچنین جلوگیری از اتلاف آن در شبکه برق رسانی فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه به طور میانگین میزان اتلاف برق در شبکه برق رسانی حدود 18 درصد است، اضافه کرد:‌ این رقم بسیار بالا است و باید تلاش شود میزان اتلاف برق در شبکه کاهش پیدا کند.
 
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۵-١٣٩٠, ٠٠:۵۶

   

پر مبحث ترین ها