سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علت توقیف سایت زاکانی چه بود؟

یک سایت خبری، علت توقیف سایت جهان‌نیوز متعلق به علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس قبل و از منتقدان جدی برجام را روایت کرد.
سایت «روز نو» نوشت: دو خبر کذب و جعلی جهان‌نیوز در تاریخ 16 و 18 خرداد با تیترهای «نامه محرمانه موگرینی به ظریف» و «حضور رهبر طالبان در ایران قبل از کشته شدن» اگر چه به سرعت از سوی نهادهای ذیربط و مسئولان مختلف داخلی و خارجی تکذیب شد اما خیال‌پردازی‌های ضد برجامی یاران زاکانی و توهم حمایت از طالبان، دستاویزی شد برای حمله به ایران و پرداختن دوباره به موضوعی پوچ به اسم حمایت ایران از تروریسم و طالبان! اتفاقی که اگر چه با حذف خبر از خروجی سایت مذکور، حل نشد و همچنان در سایت‌های ضد انقلاب، رسانه‌های صهیونیستی و شبکه‌های ماهواره‌ای به عنوان سندی برای اتهام «دروغگویی ایران» قابل مشاهده است.

بسیاری از این رسانه‌ها، به بهانه همین خبر دروغ، حملات خود را به جمهوری اسلامی تشدید کردند و این رفتار ایران را عامل نقض برجام و پایان مذاکره با ایران و آغاز برخوردهای غیر دیپلماتیک دانستند. به عبارتی جهان نیوز، در این خبرسازی غیر اخلاقی، رسما ایران را به دروغگویی در محافل بین‌المللی متهم کرد و سندی هم برای این ادعای دیرینه به آنها داد؛ اتفاقی که انتقاد و ناراحتی شدید مقامات عالیرتبه نظام را نیز در پی داشت.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٣-١٣٩۵, ١۶:۴٢

   

پر مبحث ترین ها