سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس انتقاد کرد:

ضعف و کندی دستگاه دیپلماسی در پروندهٔ ترور سفیر عربستان

دیپلماسی جمهوری اسلامی هم باید این توانمندی را داشته باشد که نسبت به هر عملی عکس‌العمل مناسب و سریعی ارایه کند. ما نباید ساده‌انگارانه نسبت به موضوع برخورد کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس انتقاد کرد:

 

 

 

سیدحسین نقوی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با شرق به کند بودن دستگاه دیپلماسی ایران در مواجهه با این اتهام انتقاد دارد.

 

نقوی می‌گوید،

 

«اعلام چنین اتهام‌هایی از سوی آمریکا به جمهوری اسلامی کاملا قابل پیش‌بینی است.

 

این اتهام هم بخشی از این پکیج است برای آنکه جمهوری اسلامی را باز هم به انزوا ببرند. دیپلماسی جمهوری اسلامی هم باید این توانمندی را داشته باشد که نسبت به هر عملی عکس‌العمل مناسب و سریعی ارایه کند. ما نباید ساده‌انگارانه نسبت به موضوع برخورد کنیم. مقامات اصلی سیاست خارجی آمریکا وارد میدان شدند و در بالا‌ترین سطح به جمهوری اسلامی اتهام زدند و این نشان از پیگیری یک هدف بلندمدت دارد.

 

ایران باید اسناد و مدارک‌ را آماده کند تا با دلایل محکمی به شورای امنیت سازمان ملل برود. در واقع ایران باید زود‌تر از آمریکایی‌ها به شورای امنیت شکایت می‌کرد».

 

وی با اشاره به قابل پیش بینی بودن این اتهام گفت:

 

«این ضعف دیپلماسی ماست. اگر مسوولان سیاست خارجی‌‌ همان شب که آمریکایی‌ها اتهام زدند به شورای امنیت شکایت می‌کردند و مدعی می‌شدند که به ما تهمت زده شده، الان از آمریکایی‌ها خیلی جلو‌تر بودیم. اما الان ما باید به عنوان متهم اسنادمان را ارایه کنیم.

 

نه اینجا، ‌که همه جا این کندی در تصمیم‌گیری به چشم می‌آید. دستگاه دیپلماسی آن گونه که باید و شاید با سرعت عمل نمی‌کند و مدام از تحولات جا می‌ماند».

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٧-١٣٩٠, ٢١:١۵

   

پر مبحث ترین ها