سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سبحانی نیا: گزینه های دور قبل انتخابات را به میدان می آوریم

بروز شده : ۶-٠۶-١٣٩۵, ١١:١٩    نسخه چاپی    
اصولگرایان سعی خود را می‌کنند تا بتوانند به وحدت و اجماع برسند تا برنامه‌ مشخص و تعیین کننده‌ای را برای انتخابات داشته باشند. البته این حرکت در میان این جریان و شخصیت‌ها آغاز شده است.


نماینده سابق مجلس معتقد است که تمام مجموعه اصولگرایی سعی دارند تا برای انتخابات سال آتی به یک وحدت حداکثری دست پیدا کنند که برای این موضوع جلسات و برنامه‌های هم تعیین شده است. اصولگرایان می‌خواهند فردی راهی پاستور شود که با نظر و دیدگاهای این مجموعه نزدیکی داشته باشد.
حسین سبحانی نیا، نماینده مجلس نهم در گفت‌وگو با نامه نیوز در خصوص وضعیت وحدت اصولگرایان در فرصت باقی مانده تا انتخابات ریاست جمهوری سال 96 گفت: اصولا این اختلاف نظرها در میان جریان‌های سیاسی برای انتخابات طبیعی است و در میان اصولگرایان نیز این موضوع کاملا مشهود است.

تلاش برای وحدت حداکثری

سبحانی نیا با بیان اینکه تلاش برای وحدت در طیف اصولگرایان ادامه دارد، تصریح کرد: اصولگرایان سعی خود را می‌کنند تا بتوانند به وحدت و اجماع برسند تا برنامه‌ مشخص و تعیین کننده‌ای را برای انتخابات داشته باشند. البته این حرکت در میان این جریان و شخصیت‌ها آغاز شده است.

وی با اشاره به این موضوع که سعی داریم تا گزینه‌های محتمل را وارد میدان کنیم، خاطرنشان کرد: مجموعه اصولگرایی تمام سعی خود را انجام می‌دهد تا دیدگاه‌های شخصیت‌های این جریان را به هم نزدیک کند، به هرحال نمی‌توان یک نظر قطعی داد و مطمئن بود که این خواسته‌ عملی می‌شود اما ما تمام سعی و تلاش خود را انجام خواهیم داد.

تکرار روند سال 92

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: محوریت وحدت بر پایه روحانیت و جامعتین خواهد بود و خوشبختانه جلساتی هم برگزار شده تا این اختلافات کمتر و دیدگاه‌ها به یکدیگر نزدیک شود.

وی با بیان اینکه سعی داریم گزینه‌های که در دوره‌های گذشته بودند را وارد رقابت کنیم، تصریح کرد:البته افراد جوان و کمترشناخته شده هم مد نظر هستند، اما همه امور تاکنون بر اساس حدس و گمان است و در مورد مصادیق صحبتی نشده است.

عدم اجماع بر کاندیداتوری احمدی‌نژاد

حسین‌سبحانی نیا با اشاره به تحرکات احمدی‌نژاد، گفت:محموداحمدی‌نژاد ممکن است به صورت مستقل بخواهد کاندیدا شود که اول باید بحث تایید صلاحیت وی مشخص شود. اما از آنجایی که اطلاع دارم بعید می‌دانم اصولگرایان بخواهند از وی حمایتی انجام دهند .باتوجه به اینکه احمدی‌نژاد در طیف اصولگرایی طرفداران و مخالفان سر سخت خود را دارد،لذا تجمیع نظر بر روی چنین فردی را محتمل نمی‌دانم.

نماینده مردم مشهد در مجلس نهم افزود: البته تلاش‌های اصولگرایان به این معنا نیست که ما به هیچ عنوان خواهان ریاست روحانی نیستیم، اما بلاخره سعی داریم تا فردی را روی کار بیاوریم که با نظر و دیدگاه‌های اصولگرایان نزدیکی بیشتری داشته باشد.

وی در پایان با بیان اینکه کشور در وضعیت خاصی قرار دارد، تاکید کرد:با وجود مشکلاتی که کشور با آن درگیر است روحانی تاکنون نتوانسته است که توجه قاطبه مردم را به دست بیاورد، دولت در زمان باقی مانده اگر بتواند روی مسائلی همانند معیشت و اقتصاد مردم تمرکز کند،روحانی می‌تواند رئیس‌جمهور دو دوره‌ای شود، البته ناگفته نماند که رقیب وی در انتخابات هم در رسیدن وی به پاستور تاثیرگذار است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۶-١٣٩۵, ١١:١٩

   

پر مبحث ترین ها