سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نائب رییس اول کمیسیون بهداشت در بازدید از غرفه ۱۹دی: مجلس چک سفید امضا به دولت نداده است

۱۹دی: نائب رییس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: این مجلس همراه، متفاوت و منطقی تر از مجلس نهم به نظر می رسد اما این همراهی حد و مرز دارد و مجلس چک سفید امضا برای همراهی دائمی به دولت نداده است.

 

سید مرتضی خاتمی در بازدید از غرفه روزنامه ۱۹دی در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در گفت وگو با خبرنگار ۱۹دی خصوص جلسه رای اعتماد به سه وزیر رییس جمهور و فضای حاکم بر مجلس،‌ اظهارداشت: مجلس دهم هیچ سندی برای همراهی دائمی به دولت نداده و مانند برخی مجالس گذشته همراه مطلق نیست بلکه همراه منطقی دولت است.

نماینده ماهنشان افزود: با رای اعتماد مجلس به سه وزیر وظیفه دولت در این زمان باقی مانده سنگین تر شد زیرا با عملکرد نامطلوب ممکن است همین مجلس برخورد دیگری داشته باشد دولت باید حسن استفاده را از این فرصت همراهی در جهت ساماندهی داشته باشد.

وی اضافه کرد:‌ بایستی همان طور که دوستان نزدیک دولت نیز در مجلس متذکر شدند رییس جمهوری به تیم اقتصادی خود هم دست بزند زیرا مطالبه اصلی مردم رفع مشکلات اقتصادی است اما این اتفاق نیفتاده یا باید ساماندهی های قبلی که مردم اطلاع ندارند خود را بیشتر نشان دهند و یا خانه تکان داشته باشند.

وی در خصوص نظرات موافقان و مخالفان در جلسه رای گیری برای سه وزیر نیز ابرازداشت:‌ مخالفان فضای مجلس را دوقطبی کردند اما موافقانی که ادله قوی وارد کردند نظر نمایندگان را به سمت سه وزیر پیشنهادی سوق دادند.

خاتمی ادامه داد: اگر مخالفان منطقی و مستندتر صحبت می کردند شاید برخی از وزرا رای نمی آوردند زیرا صحبت ها به غیر از این که روی رای گروه های سیاسی مجلس تاثیرگذار بود، روی رای حدود ۸۰ نماینده مستقل مجلس که من نیز یکی از آن ها هستم که این افراد اگر خوب توجیه شوند به هر سمتی می تواند گرایش پیدا کنند و روی رای گیری های مجلس تاثیرگذار خواهد بود.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که رسانه های ایران چه میزان به شعار این نمایشگاه که شفافیت و صداقت است پایبند هستند؟ ابرازداشت: صداقت تحت الشعاع رویکرد هر رسانه است به خاطر همین می بینید که در یک خبر یا موضوع تیترها،‌ سوتیترها و تحلیل ها کاملا متفاوت است.

وی تاکید کرد: شفافیت نباید شعار باشد بلکه باید ویژگی و جوهره ذاتی مطبوعات باشد زیرا مردم با وجود تمام رسانه های دیجیتال و فضاهای مجازی حتی رسانه های مکتوب دیگر،‌ به روزنامه اقبال دارند و گم شده شان را در مطبوعات پیدا می کنند.

و نائب رییس اول کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در کشور ما تا حدودی شفافیت است اما امیدواریم با صداقت همیشگی همراه باشد و چاشنی صداقت به تمام رسانه ها با هر رویکردی می تواند کمک کند که بیشتر در دل مردم جا باز کنند.

وی در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از روزنامه ۱۹دی چیست؟‌ بیان کرد: به لحاظ گرداننده این روزنامه و فراگیر شدن آن فکر می کنم بسیار خوب باشد.

وی با بیان این که صداقت و شفافیت را در مواضع این روزنامه شاهد بودیم، افزود: در مواقعی با این که این روزنامه نظرات خاصی در زمینه های مختلف دارد اما همیشه خود انتقادی و خود پالایی را در مطالب آن دیده ام که این امر نشان می دهد که دو ویژگی که شعار بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات است در مواضع روزنامه ۱۹دی وجود دارد.

خاتمی در پاسخ به این سوال که برخی رسانه ها از شفافیت به عنوان ابزار استفاده می کنند و در برهه ای از زمان افشاگری دارند و در زمانی سکوت در پیش می گیرند در این خصوص نظر شما چیست؟ در بسیاری از موارد رسانه ها رویکرد خود را بولد می کنند که این آفت مطبوعات و رسانه ها است اما هر رسانه ای که بتواند خود را از این گرفتاری ها نجات دهد بیشتر مورد توجه مردم قرار می گیرد.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٨-١٣٩۵, ١۶:٢٨

   

پر مبحث ترین ها