سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نائب رییس اول کمیسیون بهداشت در گفت وگو با 19دی:

مجلس چک سفید امضا به دولت نداده است

بروز شده : ۴-٠٩-١٣٩۵, ١١:٣۵    نسخه چاپی    
مجلس دهم متعادل ومتفاوت تر از مجلس نهم به نظر می رسد اما این همراهی حد و مرز دارد و مجلس چک سفید امضا برای همراهی دائمی به دولت نداده است.

سید مرتضی خاتمی در گفت وگو با خبرنگار ۱۹دی خصوص جلسه رای اعتماد به سه وزیر رییس جمهور و فضای حاکم بر مجلس،‌ اظهارداشت: مجلس دهم هیچ سندی برای همراهی دائمی به دولت نداده و  همراه مطلق نیست بلکه همراه منطقی دولت است.
نماینده ماهنشان افزود: با رای اعتماد مجلس به سه وزیر وظیفه دولت در این زمان باقی مانده سنگین تر شد زیرا با عملکرد نامطلوب ممکن است همین مجلس برخورد دیگری داشته باشد دولت باید حسن استفاده را از این فرصت همراهی در جهت ساماندهی امور داشته باشد.
وی اضافه کرد:‌ بایستی همان طور که دوستان نزدیک دولت نیز در مجلس متذکر شدند رییس جمهوری به تیم اقتصادی خود هم دست بزند زیرا مطالبه اصلی مردم رفع مشکلات اقتصادی است اما این اتفاق نیفتاده یا باید ساماندهی های قبلی که مردم ازآنها اطلاع ندارند خود را بیشتر نشان دهد و یا دولت خانه تکانی داشته باشد.
وی در خصوص نظرات موافقان و مخالفان در جلسه رای گیری برای سه وزیر نیز ابرازداشت:‌ مخالفان فضای مجلس را دوقطبی کردند اما موافقانی که ادله قوی وارد کردند نظر نمایندگان را به سمت سه وزیر پیشنهادی سوق دادند.
خاتمی ادامه داد: اگر مخالفان منطقی و مستندتر صحبت می کردند شاید آراءمتفاوت می شد ، زیرا صحبت ها به غیر از این که روی رای گروه های سیاسی مجلس تاثیرگذار بود، روی رای حدود ۸۰ نماینده مستقل مجلس که من نیز یکی از آن ها هستم که این افراد اگر خوب توجیه شوند  روی رایهای مجلس تاثیرگذار خواهد بود.
وی در ادامه در پاسخ به این سوال که رسانه های ایران چه میزان به شعار این نمایشگاه که شفافیت و صداقت است پایبند هستند؟ ابرازداشت: صداقت تحت الشعاع رویکرد هر رسانه است به خاطر همین می بینید که در یک خبر یا موضوع تیترها،‌ سوتیترها و تحلیل ها کاملا متفاوت است. 
وی تاکید کرد: شفافیت نباید شعار باشد بلکه باید ویژگی و جوهره ذاتی مطبوعات باشد زیرا مردم با وجود تمام رسانه های دیجیتال و فضاهای مجازی حتی رسانه های مکتوب دیگر،‌ به روزنامه اقبال دارند و گم شده شان را در مطبوعات جستجومی کنند.
نائب رییس اول کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در رسانه های کشور ما تا حدودی شفافیت هست اما امیدواریم با صداقت بیشتری نیز همراه باشد و چاشنی صداقت به تمام رسانه ها با هر رویکردی می تواند کمک کند که بیشتر در دل مردم جا باز کنند.
وی در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از روزنامه ۱۹دی چیست؟‌ بیان کرد: به لحاظ گرداننده این روزنامه و فراگیر شدن آن فکر می کنم بسیار خوب بوده باشد.
وی با بیان این که صداقت و شفافیت راتاحدودزیادی در مواضع این روزنامه شاهد بوده ایم، افزود: در مواقعی با این که این روزنامه نظرات خاصی در زمینه های مختلف دارد اما همیشه خود انتقادی و خود پالایی را در مطالب آن دیده ام که این امر نشان می دهد که دو ویژگی که شعار بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات است در مواضع روزنامه ۱۹دی وجود دارد.
خاتمی در پاسخ به این سوال که برخی رسانه ها از شفافیت به عنوان ابزار استفاده می کنند و در برهه ای از زمان افشاگری دارند و در زمانی سکوت در پیش می گیرند در این خصوص نظر شما چیست؟ گفت :در بسیاری از موارد رسانه ها رویکرد خود را برجسته می کنند که این آفت مطبوعات و رسانه ها است اما هر رسانه ای که بتواند خود را از این گرفتاری ها نجات دهد بیشتر مورد توجه مردم قرار می گیرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٩-١٣٩۵, ١١:٣۵

   

پر مبحث ترین ها